"Карпати" підтримали хворих на легеневу гіпертензію

07 травня 21:30
Переглядів: 129
карпати

На матч проти одеського «Чорноморця» (неділю, 10 травня, 17:00, стадіон «Україна») львівські «Карпати» вийдуть у спеціальних футболках із зображенням легенів – таким чином команда приверне увагу громадськості до рідкісної хвороби – легеневої гіпертензії. А в четвер, у конференц-залі ЗІК відбулася прес-конференція, участь в якій взяв і півзахисник «зелено-білих» Ігор Худоб’як. 

За словами карпатівця, його ще раніше запросили на соціальну фотосесію, де він познайомився із людьми, які хворіють на легеневу гіпертензію. Невдовзі у Львові з’являться плакати та сітілайти із зображенням Ігоря Худоб’яка та гаслами із проханням звернути увагу на цю проблему. 

Як розповіла керівник Львівського міського благодійного фонду «Сестри Даліли» Оксана Куліш, легенева гіпертензія дуже рідкісна хвороба. У Львові від неї страждають близько 30 хворих.

Детальніше про хворобу розповів професор Юрій Іванів, завідувач кафедри променевої діагностики ФПДО Львівського національного медичного університету ім. Д. Галицького. Він пояснив, що хворі на легеневу гіпертензію, мають постійну задишку, часто навіть у стані спокою. «Кров постійно недостатньо насичена киснем. Це стається від того, що дрібні судинки, які несуть кров до повітряних міхурців, де відбувається обмін, звужуються, тверднуть, частина їх взагалі заростає. Права частина серця мусить качати кров в легені з величезним тиском, щоб прочавлювати кров через різко звужені судини», – розповів професор.

Він додав, що людей, які страждають від цієї хвороби, можна впізнати на вулиці по дуже темному кольору губ, насиченому фіолетовому рум’янці на щоках, темних нігтях. Вони постійно дихають із певним навантаженням.

Таким хворим потрібна допомога, оскільки лікування дуже дороге. В Україні не передбачено спецпрограм для лікування легеневої гіпертензії – їм допомагають благодійні фонди. Саме тому важливо привернути увагу великої кількості людей до цієї хвороби.

ФК «Карпати» вирішив допомогти хворим, одягнувши футболки, які розробила Європейська асоціація легеневої гіпертензії. Оксана Куліш розповіла, щороку дизайн футболок трохи змінюється. Цьогоріч розробники помістили на них напис «подих успіху».

«Для хворих на гіпертензію кожен подих – це успіх», – пояснила Оксана Куліш. Вона розповіла, що на футболках, у яких вийдуть гравці «Карпат» на футбольне поле, окрім основного логотипу спереду, ззаду буде логотипи «зелено-білих», благодійного фонду «Сестри Даліли» і фармкомпаній, що підтримують День легеневої гіпертензії по всьому світі.

«Ця акція буде хорошою рекламою, аби допомогти хворим на легеневу гіпертензію», – додав Ігор Худоб’як.

«Ми знаємо, скільки футбольних фанатів прийде на поле і для більшості це буде перший раз, коли вони почують про це захворювання. Може, вони пізніше зможуть долучитися до порятунку хворого на легеневу гіпертензію», – підсумувала Оксана Куліш.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: