"Карпати": у пошуках втраченого духу

22 січня 14:39
Переглядів: 154
Default Image

Призначення Володимира Шарана наставником Карпат стало несподіванкою.

І не тільки для простих любителів футболу, але і безпосередньо для команди. Гравці Карпат йшли на спілкування з президентом з твердою впевненістю, що їм буде представлений новим тренером Павло Кучеров, який працював з приставкою в.о. Напевно не обійшлося без традиційних для Карпат інтриг у клубі...

Але ж безпосередньо Володимира Шарана і його роботи це навряд чи торкнеться. З однієї точки зору це призначення виглядає досить дивним. Шаран був звільнений з Олександрії з таким формулюванням, що, мовляв, у важкій ситуації команді потрібен більш досвідчений тренер. карпати випереджають Олександрію на два очки, і навіть не формально, а цілком реально ведуть боротьбу за виживання. З боку виходить дивно: Олександрії не потрібен, а більш амбітним і потужним Карпатам - потрібен. Не можна сказати, що Шарана Карпати підібрали, адже після відставки Кононова він вважався одним з головних кандидатів, але просто сам не захотів залишати Олександрію.

У кожному разі це виклик для самого тренера. Раніше він працював із Закарпаттям, завідомим фаворитом на виліт і не менш скромною Олександрією. Карпати два роки поспіль посідали п'яте місце в таблиці і грали в єврокубках, тому запити і у керівників, і у вболівальників тепер величезні. Що й казати, якщо навіть в такій ситуації Петро Димінський вимагає від Карпат місця в Лізі Європи. Хоча не перший раз доводиться нагадувати про єдиний виліт Карпат в історії чемпіонатів України. Тоді команда теж за складом була нібито занадто гарною, щоб вилетіти: один з кращих гравців чемпіонату за його підсумками Мізін, перспективний молодий талант Ковальчук, кандидати в збірну Беньо, Кабанов і Даниловський, а на чолі цієї команди Мирон Маркевич.

Під час різних переходів і призначень футбольні люди часто розписуються в симпатіях до нового клубу. Коли Шаран говорить про мрію працювати в Карпатах, то йому можна вірити. Вихованець львівського футболу він запам'ятався своїми виступами за команду, не з чуток знає про її історію, вболівальників. Він розуміє той дух, про який так люблять говорити у Львові. Питання в іншому: наскільки це допоможе? Ось у Динамо все з духом, а регрес в останні десять років просто величезний...

Призначення Шарана багато хто вважає відмінним прикладом перспектив і амбіцій клубу. Мовляв, їх немає. Але ж ким був Олег Кононов до запрошення в Карпати, як це призначення сприймалося, не всі готові згадувати. Хто згадає великі трансфери Карпат в останні роки, коли трохи більше 100 тисяч доларів за Крістобаля стали неймовірною сумою? А історія з зарплатами Федецького і Кожанова... Що дивно, при цьому Петра Димінського можна звинувачувати в чому завгодно, але тільки не у відсутності амбіцій. Можна згадати, що в перший після повернення з першої ліги сезон його навіть просто місце в десятці не влаштовувало. Саме в самому президенті Карпат може бути головна проблема Шарана.

Якщо міркувати тверезо і спокійно, то призначення Шарана логічно випливає з останніх слів і дій клубу. Восени багато говорилося про втрату духу, невдалій спробі посилити команду за рахунок іноземців, після чого сталися розлади в колективі. На офіційному сайті Карпат до сих пір є нібито мрія Петра Димінського побудувати боєздатний колектив на основі місцевих вихованців. Зараз клуб активно розлучається з великою кількістю легіонерів, проскакували слова про ставку на молодь, Гірський і Озарків вже провели по кілька матчів у першій частині сезону. Тому логічним наступним кроком бачиться призначення на пост наставника такої людини як Шаран. Свого, молодого, що бажає досягти успіху.

Але у Львові не хочуть забувати два п'яті місця і виступ в єврокубках, а це слід зробити негайно. Та команда Олега Кононова пройшла свій трирічний цикл, його спроба зробити щось нове ледь не завершилася катастрофою. Потрібно адекватно оцінювати речі, нинішню стартову позицію Карпат. Львів'яни зараз п'ята команда чепіонату що не випадково опинилася внизу, а учасник боротьби за виживання. Першочерговим завданням має бути збереження прописки в Прем'єр-лізі. Чи готові вболівальники та керівники прийняти це зараз? Тобто в першому весняному турі в Луганську нічия може вважатися успіхом, а не впевнена перемога з великим рахунком.

Щоб перетворити мрію на мету, потрібно поетапно розписати шлях руху.

Це зовсім не означає, що вже в наступному чемпіонаті у Карпатах не повинні ставити мету повернутися на п'яте місце. І сам Шаран абсолютно точно не хоче тільки за виживання боротися чи за нічого не значуще десяте місце. Однак потрібен холодний розрахунок, по пунктах розписаний план дій, і з цим у керівників Карпат часто бували труднощі. У будь-якому випадку до кінця сезону Шаран буде перебувати під величезним тиском з усіх боків, він повинен бути готовий до подібного і завоювати довіру гравців, як це сталося з Кононовим.

Цікавить і питання готовності переходу Шарана не лише в моральному плані, а й у професійному. Попросту кажучи, чи вистачить йому умінь працювати в Карпатах? Це взагалі важке запитання, відповідь на яке завжди те саме що тицьнути пальцем в небо. В Олександрії і в першій лізі, і 2/3 сезону в Прем'єр-лізі роботу Шарана можна оцінити успішною. Олександрійцям не завжди вдавалося показувати яскравий і видовищний футбол, але з будь-яким суперником вони намагалися боротися і найголовніше - не відбиватися просто так. Олександрії не завжди (а точніше, майже ніколи) банально не вистачало майстерності для гри на рівних з класними противниками, але бажання йти вперед, забивати проглядалося практично завжди. Можливо, для реалізації ідей Шарану потрібні гравці більш високого рівня. Тут у Карпат є перевага перед його колишньою командою. Агресивний атакуючий футбол це ж те, що хочуть бачити шанувальники команди.

У будь-якому випадку називати запрошення Шарана кроком назад для Карпат ні в якому разі не можна. Ні в теперішньому часі, ні в майбутньому. Особливо якщо це стосується львівського клубу, де великі витрати не вітаються, м'яко кажучи. Якщо в самому клубі підійдуть відповідально і спокійно до цього питання, будуть підтримувати тренера більше двох місяців, то може бути цікаво.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: