Катерина ПАЛЕХА: "Знала б прикуп, жила б у Сочі"

27 квітня 11:45
Переглядів: 492
Катерина Палеха

Львівські лучниці вдало відкрили літній сезон, здобувши золоті нагороди командного Гран-прі Європи, що відбувся у французькому місті Рем. «Золото» «кували» дві Катерини зі Львова — Яворська та Палеха — й Анастасія Павлова з Нової Каховки. На шляху до фіналу українки перемогли команди Італії (210:209) та Росії (209:207), а у фіналі були сильнішими за збірну Польщі — 199:197.

На жаль, чоловіча збірна, у складі якої виступав львів’янин Георгій Іваницький, загальмувала у 1/4 фіналу. Дорогу нашій команді перейшли іспанці, які виграли сутичку з рахунком 204:212. У чоловіків чемпіонами стали французи, другими фінішували росіяни, а українці в підсумковому протоколі — восьмі.

В особистих змаганнях наші лучники виступили не так вдало. Найкращим серед чоловіків став львів’янин Ярослав Мокринський. Він посів п’яте місце. Серед жінок найкращою з українок, поступившись у фіналі представниці Німеччини, була Анастасія Павлова — друге місце. Львів’янки Яворська та Палеха й Лідія Січенікова з Чернівців поступилися за вихід у 1/4 стадію змагань. Вони в підсумку посіли дев’яте місце.

Одразу після повернення з Франції про виступ наших лучниць і не тільки розповіла Катерина Палеха. 

— Виступом, мабуть, задоволені на всі 100 відсотків?

— Ураховуючи те, що це були перші змагання просто неба, відкриття сезону, виступом я задоволена. Тим паче, що тренуватися за мажами залу через погодні умови в мене не було змоги. 

— Наскільки важливим був цей старт?

— Цьогоріч ми вже стали чемпіонками Європи в зимовому виді змагань. Дуже хотілося підтримати імідж країни та здобути такі ж нагороди і в літньому турнірі.

— У Франції до стрільби з лука особливе ставлення? 

— Так, справді. У Ремі — місті, де відбувалися змагання, — усе було на найвищому рівні. Шикарне поле, на якому ми стріляли, гарний зал, багато глядачів. Але саме місто, щиро кажучи, не вдалося оглянути. Все-таки ми приїхали не з туристичною метою. Нам треба було зосере­дитися на виступах і не відволікатися. Усі лучниці довго готувалися до чемпіонату Європи, і врешті хотілося досягти результату. А якби гаяли час на екскурсії, то нічого не виграли б. Тому, крім поля та мішеней, я нічого не бачила.

— А в яких державах виступати особливо приємно чи цікаво? 

— Є змагання, які з ро­ку в рік відбуваються в одному місті. Там ми вже почуваємося, немов удома. Знаємо вітер, чого очікувати від погоди. Цікаво стріляти в нових країнах, у нових умовах. У Ремі ми стріляли з різних боків, а фінали взагалі перенесли в нове місце. Було цікаво. Так завжди, коли зіштовхуєшся з чимось новим.

— Які головні змагання сезону? 

— Головним стартом буде чемпіонат світу, що відбудеться наприкінці вересня. Окрім того, будуть етапи Кубка світу та Гран-прі Європи. 

— У стрільбі з лука є поняття «пік форми»? З чим він пов’язаний? 

— У всіх видах спорту є пік форми. У кожному він настає по-різному. Кожен спортсмен має спади та підйоми, цей процес є індивідуальним. 

— А з чим пов’язані Ваші спади та підйоми? 

— Знала б прикуп, жила б у Сочі (сміється). Не знаю, як відповісти на ваше запитання. Усе залежить від багатьох чинників: сім’ї, погоди, сну… Усе може позначитися на готовності, й будь-яка дрібничка — все змінити.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: