ХК "Леви" - початок кінця?

26 грудня 20:00
Переглядів: 308
Леви

Не встигли  провести невеликий аналіз причин вимушеної паузи в ПХЛ, пов'язаної з невиплатою клубами внесків, як один з колективів опублікував цікаву заяву: хокейна команда «Леви» тимчасово призупиняє участь у Лізі.

 Але є в цьому трактаті кілька моментів, які не піддаються логічному поясненню. Не хочеться заглиблюватися в матерії фантазій і домислів - потрібно проаналізувати факти і зробити правильні висновки. Отже:

 1) не дуже ясна позиція керівництва львів'ян: клуб виплачує заборгованість перед ПХЛ, і ... розганяє всіх «на канікули», списуючи все, що відбувається на туманне майбутнє Ліги. При цьому, виходячи з офіційної інформації, команді була виплачена зарплата за грудень місяць включно. До цього додамо запрошення нового тренерського штабу і обрис мети - боротьба за медалі. Здається, що ситуація склалася ідеальна.

 Виникає питання, скоріше навіть риторичне: чому настільки «успішний» колектив був відправлений у примусову відпустку (враховуючи, що Левам, в цьому році, залишалося зіграти лише один матч проти Донбасу)?

 Нещодавно провідні ЗМІ трубили про те, що в таборі Львів назріває конфлікт з розряду «гравці-керівництво»: першим не платять зарплату, тому команда відмовлялася виходити на лід, а деякі виконавці і зовсім обіцяли покинути розташування клубу. В ідеалі, схема взаємин повинна виглядати приблизно так: гравець - агент (контракт) - керівництво. Питання про створення Профспілки, на даний момент, піднімати не варто - цей крок здається нереальним, в умовах вітчизняного хокею.

 У випадку ж «спрощеної» системи ПХЛ, гравець виходить фактично незахищеним перед діями керівництва. Виходить, що де-юре хокеїст не може відстояти свої права, особливо в судовому порядку. Тому демарш - основний спосіб залучення уваги громадськості та керівників до проблеми. І це стосується не тільки Львів - в українській першості немає жодного клубу, який на 100% відповідає ідеалу. І, виходячи з останніх подій, не буде;

 2) однією з причин «тимчасового» призупинення участі Левів в ПХЛ є порушення Регламенту чемпіонату з боку Ліги. Треба відзначити, що невиконанням документа, на підставі якого базується діяльність чемпіонату, грішать обидві сторони. Тому заявляти про якихось «невиконання» за наявності обопільності - нелогічно по суті;

 3) залишається загадкою, про яку «напругу в колективі у зв'язку з невиправданою паузою» йдеться і з чим дане напруга пов'язано. Так званий «перерва» виявився досить-таки виправданим та мотивованим (мова, в котрий раз, іде про виконанні Регламенту і певних фінансових зобов'язань).

Розвиток ситуації

 Варіантів може бути декілька:

 - Команда виходить на лід 8 січня (тим самим, дотримуючись Регламент) та продовжує виступи в ПХЛ, дограючи сезон до кінця. Варіант, відверто кажучи, малоймовірний. Конфлікт всередині клубу вийшов занадто серйозний, і свята - не найкращий час для вирішення подібних казусів всередині колективу;

 - Клуб припиняє свої виступи в ПХЛ формату 2012/2013 року (або можливе зникнення Левів). Ці варіанти, хоч і мають різні наслідки, фактично є одним і тим же. За прикладами далеко ходити не треба: їх можна нарахувати не один десяток, по всій Україні.

 Незважаючи на те, що офіційно «локаут» в ПХЛ закінчився і клуби домовилися про погашення заборгованостей перед Лігою, питання стосовно організації діяльності чемпіонату та участі в ньому окремо взятих команд тільки накопичуються. Складно вірити обіцянкам, за наявності таких величезних проблем.

 Будемо сподіватися, що Леви вийдуть із ситуації гідно, як би вона не склалася. Щиро хочеться, щоб один з найпопулярніших хокейних колективів України (матчі львів'ян користуються великим глядацьким інтересом) продовжив радувати вболівальників своєю грою.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: