"Хочемо покращити мікроклімат району, а не нашкодити сусідам"

27 липня 08:13
Переглядів: 885
Теніс

У Львові найближчим часом розпочнеться реконструкція палацу спорту «Україна», що по вул. Мельника, 18. Якими є переваги цього проекту та які побоювання викликають майбутні зміни у мешканців прилеглих будинків? На ці та інші питання відповів заступник директора палацу спорту «Україна» з питань інвестицій та розвитку Тарас Ящишен.

– Відомо, що у зв’язку із запланованою модернізацією адміністрація палацу спорту 12 липня ініціює зустріч з мешканцями. Яка її основна ціль? Що конкретно плануєте обговорювати?

– Передусім ініціюємо зустріч з мешканцями аби обговорити їх пропозиції до проекту та проблеми, що турбують найбільше. Під час спільних обговорень ми довідалися, до прикладу, про порушення будівельних конструкцій по вул. Єфремова, 72. Ця інформація стала поштовхом до проведення незалежної експертної технічної оцінки прилеглих будинків. Станом на сьогодні обстежено 18 будинків. Деякі проблеми можна вирішити локально, але є і такі, що потребують залучення ресурсів міської влади.

Йдеться про огляд усіх навколишніх житлових будинків – на предмет виявлення тріщин, інших пошкоджень (аби зафіксувати їхній нинішній стан). Це будинки – на вулицях Квітневій, Мельника, Єфремова та Ганни Барвінок.

До цього обстеження, представниками райдміністрації залучені фахові експерти. На дошках оголошень були розміщені відповідні повідомлення. Частина мешканців, реагуючи на них, погодилася надати для огляду свої помешкання, інші – до нас не звернулись. Втім, у всіх будинках обстежувались приміщення загального користування – cходові клітини, коридори, підвали, дахи тощо. Адже місія нашого проекту покращити мікроклімат району, а не нашкодити сусідам.

Про результати незалежної експертизи, мешканців мають проінформувати під час зустрічі у четвер. Також, з’ясовано і можливі причини, які призвели до певних проблем житлового фонду.

– Пане Тарасе, чи відбувається у Вас комунікація з «сусідами»? Які ще побоювання щодо запланованої модернізації спорткомплексу висловлюють мешканці сусідніх будинків? Окрім, вищеописаного «страху» за власні помешкання.

– Комунікація відбувається – на належному, конструктивному рівні. Про це, зокрема, свідчать враховані нами побажання мешканців. Це «те саме» обстеження будинків, яке ми проводимо. Зауваження щодо логістики паркінгу. Будівельні роботи з огляду на побажання мешканців плануємо здійснювати вкрай обережно – враховуючи також те, що навколишня забудова дуже щільна.

Ми завжди відкриті до спілкування і від людей не ховаємося.

Щодо інших побоювань, то мешканців насамперед непокоїло те, аби не почалася забудова спорткомплексу «Україна»: щоб на місці тенісних кортів «випадково» не з’явилася чергова багатоповерхівка. Хочу запевнити: жодного елітного житла «там» не буде. Йдеться суто про проект з відновлення спортивної інфраструктури, результатом якої стане створення сучасного центру для здорового дозвілля львів’ян.

– Знаємо, що і дотепер в мешканців неодноразово виникали зауваження до теперішнього комплексу. Це завантаженість прилеглих вулиць, коли ярмарки і розпродажі усілякого краму, і засміченість?

– Так, новий спорткомплекс враховує і ці зауваження. Принципи добросусідства для нас вкрай важливі.

– Як оцінюєте стан теперішньої будівлі?

– Палац спорту був збудований у 1986 році і з того часу капітальний ремонт споруди не проводився жодного разу. Були лише поточні та постійні аварійні ремонти приміщень та комунікацій, які знаходяться, без перебільшення, в жахливому стані. Однак такі «латання дір» нічого не покращують. Дах в спорткомплексі і надалі протікав (окрім того, кожної зими, коли випадало багато снігу, виникала реальна загроза його обвалення), стіни тріскались, приміщення спортзалу не опалювалось (причому останні 15 років)...

– Якими є переваги вашого проекту?

– Головна перевага полягає в тому, що 32-річний палац спорту «Україна» чекає масштабне перевтілення – у сучасний спорткомплекс, що буде функціонувати повноцінно та у якому, задля того, щоб якось вижити, не потрібно буде проводити ярмарки.

У межах проекту реконструкції, над яким ми працювали більше двох років, буде створено сучасні тенісні корти. Вони відповідатимуть найкращим стандартам: матимуть спеціальне покриття, що дозволить проводити міжнародні турніри впродовж року. Зауважу також, що їхня модернізація здійснюватиметься відповідно до рекомендацій Федерації тенісу України, Львівської обласної федерації тенісу, які нас підтримують.

Передбачено будівництво двох басейнів – спортивного (довжиною 25) м та дитячого, великого багатофункціонального спортивного залу, облаштування громадського простору та зони відпочинку для дорослих і дітей – з зеленими насадженнями, лавочками. Тобто площа перед палацом спорту теж буде приведена в належний стан. Зараз там ноги можна поламати – на плитках, що давно просіли.

– Коли львів’янам очікувати на відкриття оновленого спорткомплексу?

– Роботи розпочнемо цього року ближче до осені. Провести повну реконструкцію палацу спорту та ввести його в експлуатацію плануємо за два, два з половиною роки. Якби це було нове будівництво, можна було б спланувати чіткіше.

Дуже сподіваємося на те, що все складеться добре. І оновлений палац спорту відкриє двері для відвідувачів вже наприкінці 2019 року.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: