"Хотів би, щоб Україна провела Євробаскет"

20 квітня 22:31
Переглядів: 228
Євробаскет-2015

Глава оргкомітету Євробаскету-2015 Маркіян Лубківський спростував слова генерального директора державного концерну «Укрспортарени» Сергія Симака, який повідомив, що, за його відомостями, чемпіонат континенту в Україні не відбудеться:

- Проведення Євробаскету-2015 залежить не від Сергія Симака і готовності чи неготовності «Палацу Спорту», яким він керує. У п'ятницю відбулася нарада у міністра спорту України Дмитра Булатова за участю президента нашої баскетбольної федерації Олександра Волкова, генерального секретаря ФБУ Олександра Ларіна, представників інвесторів і організаційного комітету турніру. Цей захід проходив вже в продовження наради з прем'єр-міністром країни Арсенієм Яценюком. Таким чином, сьогодні ми говоримо не про те, що необхідно лише знайти оптимальну модель проведення змагань, а по суті, про турнір з мінімальним, оптимізованим залученням бюджетних коштів. Ми і працювали в п'ятницю над тим, щоб знайти таку модель. А наступна нарада під керівництвом прем'єр-міністра відбудеться вже у вівторок, відразу після свят.

- Чи є прогрес у процесі переговорів?
- Про це ми будемо знати вже у вівторок. Там також будуть присутні представники банківського сектора та інвесторів. І саме виходячи з того, яка модель буде визначена, залежить подальший прогрес процесу підготовки до Євробаскету.

- Коли ви очікуєте прибуття комісії ФІБА-Європа?
- Послідовність буде такою: спочатку нам потрібно буде зрозуміти, якою буде сама модель проведення Євробаскету, а вже після цього Україну відвідає делегація ФІБА- Європа. Тобто, це має відбутися вже протягом найближчих днів. У вівторок у нас нарада з прем'єр-міністром, ми окреслимо модель турніру, і після цього чекаємо гостей.

При цьому є кілька факторів, які впливають на проведення чемпіонату, і всі вони повинні бути максимально враховані для користі держави Україна. По-перше - це внутрішньополітична ситуація в країні, по-друге - економічні можливості України, і ще один ключовий момент для всього турніру - це готовність арен. Це і є ті три чинники, які впливають на здатність або нездатність України провести Євробаскет. І сьогодні дуже важливо, щоб інвестори знайшли спільну мову з банками і при цьому були підтримані державою.

- Від формули проведення в Україні чемпіонату Європи в повному обсязі ніхто не відмовляється?
- Я не є прихильником турніру, розділеного з кимось. Я б хотів, щоб турнір був проведений нами, Україною, в повному обсязі.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: