Класичний Новорічний етап. Анонс етапу Кубка світу з біатлону в Обергофі

02 січня 18:51
Переглядів: 294
біатлон підгрушна

Кубок світу вітає всіх шанувальників в Німеччині! Досить швидко пройшов тритижневий відпочинок від біатлонних баталій. У Європі закінчилися Новорічні свята, і спортсмени планомірно повертаються до стартів. У січні нас очікують три етапи Кубка світу: два з них пройдуть у Німеччині (Оберхоф і Рупольдинг), ще один відбудеться в Італії ( Антхольц-Антерсельва). Якраз ці три етапи і стануть остаточної перевіркою спортсменів перед Олімпіадою в Сочі, адже після Італії наступним офіційним стартом вже будуть спринтерські гонки в Росії.

Відкривати насичену і багатообіцяючу програму біатлонного 2014 буде Оберхоф. Етап тут вже спокійно можна назвати «біатлонної класикою» , адже вже 14 рік поспіль саме це німецьке поселення відкриває новий біатлонний рік (з сезону 1999/2000 четвертий етап Кубка світу постійно проходить в Обергофі, лише з одним пропуском - в сезоні 2003/04 Оберхоф приймав Чемпіонат Світу, тому етап перенесли в Поклюці). На цей раз нас чекає трохи змін в такому звичному обергофському етапі. По-перше, новий біатлонний рік не відкриється естафетами. Вперше за довгі дев'ять років естафетних гонок взагалі нема в програмі цього етапу, старти повертаються у свій початковий вигляд - спринт, гонки переслідування і мас-старт. Саме так проходили етапи Кубка світу тут перші чотири роки, так буде і цього разу. Що стосується погоди, то вона тут цього року поки не найкраща, наразі там плюсова температура, над стадіоном густий туман і дуже мало снігу. Ще першого січня стояли питання навіть про перенесення гонок в інше місто, але рейс-директор IBU запевнив, що снігу достатньо і етап буде проведений тут. Етап у Обергофі відомий своїм туманом, але ось що б доводилося звозити сніг з інших районів Німеччини - таке буває вкрай рідко.

Тим не менше, треба вірити в те, що ніякі погодні умови не зіпсують нам сам свято біатлону. Звичайно, дуже важливим буде фактор стартового номера в спринті, адже невідомо в якому стан буде траса, і потрібно буде вгадати, коли ставити спортсмена: спочатку гонки або ближче до кінцівки. Лише Ольга Зайцева і Марі-Лор Брюне заявили, що вони пропускають етап в Обергофі - всі інші на місці і готові до боїв. Але в якій формі біатлоністи підійшли до Новорічних стартів? Це питання залишається відкритим, як і багато інших, відповіді на які можуть дати лише самі гонки. 

Вперше в цьому сезоні досить інтригуючою є чоловіча частина виступів. Як показав етап у Франції, Мартен Фуркад не всесильний, і у нього під силу перемогти. Тим більше, що в Німеччині на старт повернуться норвежці. Чи зуміє Фуркад утримати планку лідера і повернути впевненість у своїх силах? Таким є головне питання для чоловіків. А що стосується дівчат, то звичайно ж, нас найбільше цікавлять наші спортсменки. Для них зараз ідеальний час закріпиться на вершині Кубка Націй і поборотися за більш високі місця в загальному заліку. Чи зуміють українки продовжити фантастичні виступи грудня в новому році? Вже в п'ятницю ми дізнаємося проміжні відповіді на ці питання. Біатлон знову з нами!

Для українців старти в Обергофі стають все більш вдалими. Що й казати, якщо минулого року наші дівчатка заїхали на п'єдестал двічі (перемога в естафеті та «бронза» Валі Семеренко у гонці переслідування), до цього правда дуже довго ми залишалися без призових місць, але регулярно заїжджали в квіткову церемонію.

Календар етапу в Обергофі:

3 грудня 16:15 (київський час) - чоловіки. Спринт (10 км).
3 грудня 19:00 - жінки. Спринт (7,5 км).
4 грудня 13:30 - чоловіки. Гонка переслідування (12,5 км).
4 грудня 18:00 - жінки. Гонка переслідування (10 км).
5 грудня 13:45 - чоловіки. Мас- старт (15 км).
5 грудня 16:45 - жінки. Мас-старт (12,5 км).

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: