Клод ЮНЕС: "Через командні змагання плануємо пробитися на Олімпіаду в Ріо-де-Жанейро"

23 квітня 19:15
Переглядів: 533
Клод ЮНЕС

У Львові завершилися фінальні змагання ХІ літньої Універсіади України з фехтування. Участь у ній взяли майже всі найсильніші «мушкетери». Перемогу в чоловічій рапірі здобув Клод ЮНЕС, який у фіналі здолав свого товариша Ростислава Герцика. Обоє «мушкетерів» представляли на Універсіаді Львівський державний університет фізичної культури. Таким чином, Юнес завдяки цій перемозі здобув право виступати на ХХVII Всесвітній Універсіаді в Казані, яка пройде влітку цього року. Про перемогу на Універсіаді, підготовку до етапу Кубку світу в Кореї, а також здобуття путівок на Олімпіаду в Ріо-де-Жанейро Клод Юнес розповів Галичині спортивній. 

-Як готувався до Універсіади України?

-Якоїсь особливої підготовки до цих змагань у мене не було. Адже це всього лишень Універсіада, а не чемпіонат України. Гадаю, що рівень змагань трішки слабший, ніж у решти дорослих змаганнях на кшталт чемпіонату України та Кубку України. Однак, попри це, також були доволі хороші суперники, які є збірниками України і з якими потрібно було фехтувати. До вісімки не було надто серйозної боротьби, суперники вже аж надто слабкі випадали. А от на стадії входу в чотири та два, а особливо за перше місце сутички були важкі. За потрапляння в четвірку довелося фехтувати з Володимиром Колтиго, який як і я також є збірником України та водночас моїм товаришем по команді України. А от у фіналі довелося фехтувати ще з одним своїм другом, також збірником України Ростиславом Герциком. Боротьба була важко тільки за перше місце. Скажімо, перед цим з Володимиром Колтиго, сподівався, що буде важкий поєдинок, але вийшло навпаки. У цьому поєдинку я з самого початку взяв ініціативу до своїх рук і в мене все виходило дуже добре. Вдалося відірватися на початку поєдинку вперед, а далі вже бій йшов за моїм сценарієм. 

-У фіналі було важко?

-Так, цей поєдинок, як і личить фіналу вийшов найнапруженішим. У першій половині бою попереду був я, згодом Ростислав перехопив ініціативу та все ж у підсумку мені вдалося перемогти – 15:12. Манеру фехтування Ростислава знаю добре, бо ми з ним товаришуємо і доволі часто доводиться з ним фехтувати на різноманітних змаганнях та турнірах. Цього разу вдалося перемогти мені. Однак, хто б із нас не переміг у випадку поразки ми не ображаємося один на одного. Адже той хто перемагає, той у даному поєдинку більш сильніший та більш підготовленіший. Не бачу в цьому нічого страшного. 

-Перше місце дозволяє тобі взяти участь на Всесвітній Універсіаді, яка в липні відбудеться у столиці Татарстану Казані (Росія)… 

-Раніше мені вже доводилося виступати на Універсіадах. Тому Казанська Універсіада стане для мене другою, до цього фехтував на Всесвітній Універсіаді, яка відбувалася у китайському Шеньчжені. Там, до речі, виступив не надто вдало. Гадаю, що тоді більш краще виступити у Китаї завадив насичений та щільний змагальний графік. Тоді для мене це був передостанній старт, адже відразу після шеньчженської Універсіади треба було виступати на чемпіонаті Європи і судячи з показаного результату, був настільки виснаженим, що не зміг продемонструвати свій найкращий бій та виступити так, як  хотів. 

-А як цього разу? Змагальний графік теж напружений та щільний?

-Важко спрогнозувати свій виступ у Казані на теперішній Універсіаді, бо змагальний графік і цього разу є дуже заповнений змаганнями, турнірами. Мають бути тренувальні збори, на яких намагатимуся підгодовуватися до Універсіади в Казані якомога краще. Наприклад, сьогодні вилітаю на один із етапів Кубку світу в Корею. По приїзді вирушаю у Варшаву на збір, на якому проходитимуть змагання. Опісля приїжджаю і їду знову в Польщу, потім на чемпіонат Європи в столицю Хорватії місто Загреб, а звідти на Універсіаду в Казань. Після Універсіади вирушаю на чемпіонат світу в Угорщину, Будапешт. Це я вам перелічив змагання, які відбудуться впродовж наступних трьох місяців. А у нас такий змагальний графік кожного року. Тому сезон дуже насичений. 

-А як з огляду на такі навантаження вдається відновлюватися. Мабуть, працює людина з фізпідготовки, відновлення?  

-Ні, насправді, в нас такого й близько немає. У нас немає тренера по фізичній підготовці. Кожен готується як хоче. На тренувальному зборі нас можуть спрямовувати тільки у напрямку фехтування, а такого, як відновлення після змагань у нас попросту немає.  

-А в інших збірних є люди, які відповідають за фізичну підготовку спортсменів, за відновлення після змагань?

-Звичайно, що в інших збірних такий персонал є. Існує величезна різниця між нашими умовами, які є в Україні і тими, які є в закордонних спортсменів. Довелося побувати у багатьох країнах на тренувальних зборах і скажу, що там створені для спортсменів усі необхідні умови, а не те, що в нас… 

-А які завдання на корейський етап Кубку світу?

-Завдання є конкретне – це потрапляння у вісімку найсильніших в командному заліку. Адже на наступні чотири роки головну ставку робимо на командні змагання, через які плануємо потрапити на Олімпіаду-2016 року в Ріо-де-Жанейро саме командою, а не по одному. Тому головними вважаються не особисті змагання, а командні. Саме таке завдання перед нами поставив тренерський штаб. У командному виступі ми повинні пробитися до вісімки, або ж вище. Стоїть завдання набирати очки. Гадаю, що на цьогорічних чемпіонатах Європи та світу потрібно буде виборювати медаль.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: