"Кожен вид спорту повинен асоціюватися із якимось брендом"

24 липня 18:28
Переглядів: 424
водно-моторний спорт

Вихідець із Тернополя Віктор Шемчук розповів про те, що буде з водно-моторним спортом в Україні.

- Почнемо, власне, із мети вашого візиту в Тернопіль – змагання з водно-моторного спорту. Які кардинальні досягнення в цьому напрямку за роки, відколи Чемпіонат проходить у нашому місті?

- Найбільше наше досягнення – те, що Чемпіонат світу уже став традицією для Тернополя. Чотири рази поспіль змагання відбулись на вищому рівні, а спортивний проект перетворився на більш соціальний. Графік проведення «поєдинків» на воді уже став  плавним та врегульованим. Нам дуже приємно, що в Тернополі є стабільні менеджери та управлінці, із якими нам вже п’ять років вдається знаходити спільну мову в питаннях організації. Крім того, Тернопіль має унікальну спортивну інфраструктуру, яка навряд є в інших регіонах країни. Зокрема, наявність стартового містка дає можливість забезпечити відплив одразу 24 човнів.

- Як голова Національної федерації водно-моторного спорту ще в 2014 році Ви говорили про бажання створити на тернопільському ставі базу розвитку свого виду спорту. Але з того часу нічого в цьому напрямку не змінилося. У чому проблема?

- Тернопіль, у порівнянні з 1987 роком, коли вперше тут проходив Чемпіонат світу, втратив людські ресурси – тренерів і спортсменів, які би могли готувати відповідні кадри. Наразі не стоїть питання купити човен чи інші технічні засоби. Бракує людей, які зацікавлені займатися цим видом спорту. Натомість, у Тернополі активно розвивається греко-римська боротьба, фрі-файт, легка атлетика тощо. Федерація водно-моторного спорту готова сприяти всім охочим, які готові розвиватися в даному напрямку.

- А не думаєте, що в нашому місті просто важко знайти інвесторів, які готові вкладатися у розвиток цього виду спорту?

- Певно, що так. Кожен вид спорту повинен асоціюватися із якимось брендом. Така система реклами успішно працює у всьому світі. Мені наразі складно сказати, із яким брендом асоціється Тернопіль і Тернопільська область. У нас працюють потужні агропромислові підприємства. Але немає великих рекламодавців, які були б зацікавлені у розвитку різних видів спорту. Якщо у Федерацію звертаються різні фірми, починачи від банків і страхових компаній і закінчуючи сільгоспвиробниками, із тим, що вони хочуть рекламуватися через водно-моторний спорт і в інших регіонах, ми можемо надати їм можливість розміщення реклами на човнах і у спортивній зоні, на відкритті і закритті змагань.

- Як часто приїжджаєте у Тернопіль не з робочою метою? Де найбільше любите відпочивати?

- Сюди я приїжджаю досить часто. До того ж, після анексії Криму, я зареєстрований у Тернополі та фактично проживаю. Тут народилися і виросли я і моя дружина, тут поховані наші батьки. Цьогоріч отримав у спадщину батьківський будинок. Загалом для нашої сім’ї життя поділене на два етапи – у Тернополі і за межами Тернополя. Як би я колись не намагався стати киянином, у душі я все одно лишусь тернополянином. Можливо, це пов’язано з тим, що я тривалий час жив у Криму і намагався робити його більш українським. А після того, як його забрали, у нас лишився тільки дім у Тернополі.

Серед улюблених місць для відпочинку – Циганка та Гідропарк. Вони асоціюються в мене з юними роками. Пригадую, як ще зовсім малим перед 8 Березня бігав ламати вербові котики біля болота в парку. Біля озера ми з друзями часто проводили вечори, тому є певна ностальгія за минулими роками.

- Чи займаєтесь спортом?

- Починачи з юнацьків років, активно займався єдиноборствами. Останнім часом на спорт не завжди вистачає часу, але все одно намагаюся вести здоровий спосіб життя. Обожнюю гуляти в гірських Карпатах.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: