Крах філософії ФК Тернопіль?

11 червня 14:50
Переглядів: 339
фк тернопіль

Дебютний сезон муніципального ФК Тернопіль серед команд Першої ліги вийшов неоднозначним. Команда, яка взимку навіть відверто заявила про свої наміри боротися за Прем'єр-лігу, провалила кінцівку сезону і опинилася у нижній частині турнірної таблиці. Впродовж другого кола Тернопіль неодноразово втрапляв у скандали, пов’язані з матчами на тоталізаторах. А сама структура клубу, схоже, тріщить по швах…

Високе четверте місце ФК Тернопіль за підсумками першої частини сезону у Першій лізі неабияк здивувало футбольну Україну. Команда, яка позиціонує себе як та, що грає лише власними вихованцями, зуміла здійнятися так високо вже у своєму дебютному сезоні. Вдала гра у рідних стінах та не часті звитяги на виїзді дозволили команді Василя Івегеша увійти в зимову перерву з високо піднятою головою.

У період зимового антракту усі дотичні до клубу люди заявляли про наміри Тернополя підвищитися у класі. Футболісти, тренери та почесний президент Тернополя Сергій Надал вірили у свої сили та надіялися ще більше здивувати футбольний світ. Однак, на ділі все вийшло зовсім по-іншому.

Стартові матчі другої частини чемпіонату команда Івегеша зуміла виграти, а далі настала жахлива полоса невдач з розгромними програшами. Ще на початку весни у інтернет-ЗМІ почали з'являтися публікації про нібито договірний характер матчу між ФК Тернопіль та ФК Миколаїв, який завершився перемогою муніципалів 4:2. Масла у вогонь підлили кілька сюжетів у програмі "Гра без правил" на телеканалі 2+2, де муніципальну команду запідозрили у так званій грі "на контору". Звісно, жодних відвертих доказів, що свідчать про такі матчі у виконанні Тернополя — немає. Проте, як кажуть, диму без вогню все ж не буває. Не беремося судити гравців, чи керівництво Тернополя, але певна тінь на репутацію Тернополя таки впала.

Сезон, який міг би стати одним із найуспішніших у історії Тернополя, команда завершила лише на 11-ій сходинці Першої ліги. Для дебютанта — результат хороший. Проте, якщо врахувати усі озвучені амбіції представниками муніципалів, то такий підсумок — провальний.

Свідченням цьому стала нещодавня заява на офіційному сайті Тернополя про те, що аж 6 гравців клубу виставлені на трансфер. Серед них такі "старожили" клубу, як Дубчак, Гаврилюк та Полянчук. Схоже, що керівництво клубу всерйоз вирішило змінити подальшу стратегію. І замість місцевих вихованців, які вже не настільки віддаються на футбольному полі, будуть запрошені більш достойні гравці.

Також зауважимо ще один цікавий факт. У нещодавньому інтерв’ю на клубному сайті ТернополяВасиля Івегеша запитали: "Скільки у Вашій команді грає вихованців місцевого футболу?". На що коуч відповів наступне: "Практично в нас лише два приїжджих футболіста. Це Волошинович, якого запросили з Івано-Франківщини і другий воротар Сергій Русан з Київщини. А всі решта – вихованці тернопільського футболу". Виникає логічне запитання, а чи є місцевими вихованцями Чернобай, Богданов, Дорі та Кушецький? Усі вони теж прийшли до складу Тернополя з інших регіонів України.

Окремо варто відзначити відверті промахи структурних підрозділів ФК Тернопіль, а саме тернопільської ЗОШ №30 та ЗОШ№13. До відома, в структурі клубу працюють два сини Василя Івегеша — Андрій та Віктор. Андрій є керівником спортивно-масової роботи тернопільської ЗОШ №30, а Віктор є тренером учнів спортивного класу ЗОШ №13. Тому дивним є зміна філософії клубу і головний тренер на прес-конференціях заявляє про бажання запросити інших футболістів. Власне, обидві структури, підпорядковані ФК Тернопіль не беруть участі у міжобласних чи всеукраїнських змаганнях. Тепер, після кількох років, ці структури переїжджають в педагогічний ліцей, а створена інфраструктура залишажться на місці. Разом із тим переїжджає також і тренерсько-виховательськи склад: Андрій та Віктор Івегеші, Олег Мімнонов, діючі футболісти ФК Тернопіль — Василь Чорний,Степан Клекот, Сергій Полянчук. Одним із кандидатів на посаду директора педліцею є головний тренер Василь Івегеш, який також опікується і студентською командою педуніверситету та є тренером студентської збірної України.

В той же час когорта молодих та перспективних гравців Тернополя (Іван Тарабалка, Іван Мельник,Олег Тракало, Тарас Гром'як) покидають команду і приєднуються до аматорських колективів. Такожгравці ФК Тернопіль полюбляти підзаробляти, виступаючи на аматорському рівні за сільські команди!.

Хочеться також звернути увагу що, на більшості матчів лікарем команди був водій клубу Олег Малимін.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: