Квитки до Стамбула львів’янки привезли з Баку

13 липня 08:14
Переглядів: 285
Default Image

У Баку завершився Фінал Golden Gran-Prix з жіночої боротьби, де усі країни-учасниці заявили своїх найсильніших борчинь. Для українських спортсменок цей турнір став першим етапом відбору до команди на ліцензійний чемпіонат світу, що у вересні відбудеться у турецькому Стамбулі. Два квитки на чемпіонат планети уже фактично в кишенях у львів’янок Олександри Когут та Юлії Благині – вони єдині у синьо-жовтій збірній, кому вдалося зійти на п’єдестал пошани.

Чез проблем дійшла до фіналу у найлегшій ваговій категорії (до 48 кг) Олександра Когут. Підопічна Андрія Пістуна обіграла румунку Крістіну Кроайтуру (4:1, 1:0) та представницю Казахстану Жилдиз Єшимову (0:1, 1:0, 3:2). А у фіналі глядачі вкотре стали свідками львівського дербі: Когут на килимі протистояла Марія Стадник, яка сьогодні захищає кольори прапора Азербайджану. Борчині, в активі яких є титули чемпіонок світу, нічим не поступалися одна одній: перший період на власний рахунок записала Стадник, у другому вирішальний бал виборола Когут, а у вирішальній двохвилинці суддя зафіксував бали на користь Азербайджану. Цікаво, що бронзова призерка – Яна Стадник – перед тим, як стати громадянкою Великої Британії, також пройшла школу львівської боротьби.

З третьої сходинки призового подіуму вітання приймала Юлія Благиня (до 51 кг). Вихованка Олега Сазонова перемогла сильну японку Ю Міахару (2:0, 1:0) та новоспечену британку Анастасію Бурятинську (3:2, 6:0), яка ще не так давно тренувалася у Львові під опікою Сазонова, а тепер пізнає науку боротьби у Манчестері під керівництвом Миколи Корнєєва. На жаль, півфінальна сутичка з лідеркою білоруської збірної Марією Івановою-Ягоровою пройшла не за сценарієм минулого чемпіонату Європи, де Благиня святкувала блискучу перемогу. Цими днями білоруска зуміла нарешті взяти реванш – 2:0, 1:0. А у «бронзовому» поєдинку львів’янка перемогла досвідчену молдаванку Наталію Буду (1:0, 0:6, 3:0).

«Не міг спостерігати за тим, як борються мої вихованки, – зітхає Олег Сазонов. – Упевнений, якби був поряд, результати і в Благині, і в Наталки Синишин, яка поступилася донеччанці Тетяні Лазаревій і залишилася за межами квартету найсильніших, були би іншими. Так само по Інтернету за Когут стежив Андрій Пістун – на змагання чомусь не беруть особистих наставників спортсменок. Незабаром стартуватиме молодіжна першість Європи, де з семи представниць України – четверо моїх учениць. Тож змушений шукати гроші, щоб вкотре поїхати за власний рахунок – дівчатка ще зовсім юні, вони без тренера ще не можуть показати все, на що здатні».

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: