Леся КАЛИТОВСЬКА: "Можна з дому на змагання їздити велосипедом"

02 квітня 15:50
Переглядів: 211
Kalytovska
На етапах Кубка світу українські велогонщиці здобули чотири медалі.         

У Лондонi на щойно збудованому олiмпiйському велотрецi вiдбулися змагання на Кубок свiту. На цих перегонах Леся Калитовська посiла третє мiсце у скретчi i здобула бронзову нагороду. А за пiдсумками чотирьох етапiв цього змагання українки мають уже чотири бронзовi нагороди. Як запевняє Леся Калитовська, щасливе третє мiсце цьогорiч просто переслiдує нашу велокоманду.

-- Лесю, з "бронзою" тебе слiд привiтати чи...

-- Звiсно, привiтати! Медаль стала чудовим подарунком до мого дня народження. Я дуже задоволена своїм виступом. До речі, після повернення в Україну мене ще й нагородили титулом найкращої спортсменки країни в груднi 2011-го. Через постiйнi виїзди я нiяк не могла одержати цю нагороду i ось нарештi тримаю її в руках. Тому нинi я вдвiчi щасливiша!

-- Ти виграла нагороду у скретчi -- неолiмпiйськiй дисциплiнi. Чи є сенс в олiмпiйський рiк розпорошувати свої сили на такi заїзди?

-- Треба все пробувати. Тим паче, що скретч буде на чемпiонатi свiту. А цей заїзд зазвичай вiдбувається пiсля моєї коронної дистанцiї -- три кiлометри командної гонки. I в мене є вибiр: або просто вiдпочивати до кiнця змагань, або проїхати цю гонку i спробувати вибороти ще одну медаль. Для мене це додатковий досвiд, чергове тренування.

Тим паче, що змагання проходили в Лондонi, на олiмпiйському треку. Чому б зайвий раз ним не проїхатись? От я i спробувала. Та так, що виграла "бронзу"! (Смiється).

-- У загальному залiку Кубка свiту ти теж третя?

-- Так, але в команднiй гонцi. Нам у цьому сезонi щастить на "трiйку". Люба Шулiка стала третьою у спринтi, я в скретчi i в командi...

-- Як тобi олiмпiйський трек?

-- Класний, швидкiсний, теплий... Останнi двi характеристики для нас найголовнiшi. Бо коли на треку плюс 15, ноги на другому колi охолоджуються i вiдмовляються працювати на максимумi. А в Лондонi було плюс 22 -- 25! Порiвняйте: на львiвському треку -- плюс вiсiм. I дiти там гасають. Мерзнуть, але їздять.

-- З олiмпiйською iнфраструктурою Лондона ознайомилась?

-- Так. Наш трек розташований прямо в олiмпiйському селищi. Супер! Можна з дому на змагання їздити велосипедом. Хоча у самому селищi ще тривають роботи, вони добудовують якiсь павiльйони. Поруч iз нашим треком є траса для маутинбайку, стадiон для iгрових видiв спорту, вiдкритий басейн. Усе поряд, дуже зручно.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: