Лідер львівських ультрас: "У Шахтаря завжди свої правила..."

02 жовтня 12:40
Переглядів: 401
павлів

В інтерв’ю з лідером львівських ультрас Тарасом Павлівим ми намагаємося з’ясувати, чому один банер на матчі Шахтар — Порту наробив стільки галасу.

Сюжети і репортажі зі вчорашнього поєдинку Ліги чемпіонів Шахтар — Порту описують не лише ігрові події. Крім голів і викинутого на поле фаєра телекамери зафіксували один банер, принесений на Львів-Арену місцевими фанами. На полотні красувався напис «UEFA», зображений в кольорах російського триколору, а також напис «We care about Russia» («Ми піклуємося про Росію»).

Про те, чому з’явився цей банер, ми поцікавилися у лідера львівських фанів Тараса Павліва.

- Це наша реакція на результати зустрічі ФФУ з УЄФА та РФС, що відбулася  в Швейцарії, – каже Павлів. – На ній ФФУ зайняла чітку проукраїнську позицію: Україна вимагає суворих санкції для Росії, яка проводить матчі на території Криму. Але по завершенню даної зустрічі ми бачимо, що чіткого рішення знову нема.

Європейські чиновники постановили, що до середини жовтня буде створена спеціальна комісія, яка, можливо, пізніше прийме якесь рішення. Це виглядає, як просте «замилювання». Розв’язання цього питання відсувають далі й далі, а потім видно буде... Але ж всі прекрасно розуміють, що УЄФА має контракт з Газпромом, і тому ніхто не хоче сваритися з Путіним. Отже, нам доводиться йти на такі кроки і нагадувати людям правду. Зараз це лише банери, а далі побачимо.

- Наскільки відомо, ви були змушені перевішувати банер з центральних секторів на фан-сектор через заперечення представників Шахтаря...

- Так, деякі служби стадіону пробували забрати в нас банер, тому ми перевісили його ближче до фанатського сектору. В Шахтарі сказали, що будь-які банери з кольорами прапору Росії заборонені. Але насправді важливе інше: позиція донецького клубу ніколи не була проукраїнською. Шахтар все життя виступав проти червоно-чорних прапорів (на Донбас Арені завжди були заборонені будь-які комбінації червоного і чорного кольорів – всі команди відчули це на собі) та інших подібних речей.

- Але ж перед матчем банер пройшов перевірку та був погоджений компетентними органами.

- Так, банер не є забороненим і не несе якоїсь нелегальної символіки. З цим у нас не виникло жодних проблем. Хоча у Шахтаря завжди були свої правила. Червоно-чорний прапор раніше взагалі не викликав зайвої уваги, але на Донбас Арені його завжди забороняли і казали: «Тут свої правила, ми будемо робити по-нашому». Зараз же Шахтар вважає своїм стадіоном Львів-Арену, і в даній ситуації донеччани не дали логічного пояснення. Чому раптово стали заборонені білий, червоний і синій кольори – ніхто не розуміє.

- На відео чітко видно, як ви палко сперечаєтесь з одним і представників правопорядку...

- Ми просто хотіли дізнатися причину заборони банеру, але на кожне запитання нам просто відповідали: «Нам так сказали». Але вибачте, на Майдані «Беркуту» теж спочатку сказали вбивати людей, а потім вже всі думали і розбиралися...

- Яка зараз доля цього банера?

- З ним все добре, і він з’являтиметься в майбутньому на кожному матчі, який буде проводитися у Львові. Але тепер одним містом це не обмежиться. Такі банери ми вивісимо на всіх українських стадіонах. Вже на завтрашніх матчах Ліги Європи ми знову побачимо те, що бачили на Шахтар — Порту.


Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: