"Ломаченко довів, що він не просто хороший спортсмен, а великий боксер!"

28 червня 07:15
Переглядів: 396
Василь Ломаченко

Стаття розміщена в рамках блогу : Бокс - новини та відео боксерських поєдинків

Українець Василь Ломаченко увійшов в історію не лише українського боксу, а й світового. Він став чемпіоном планети вже в третьому поєдинку на професіональному рингу.

Наш боксер повторив рекорд тайця Саенсака Муантсурина, який у далекому 1975 році виборов чемпіонський титул уже у третьому поєдинку. Стосовно Василя Ломачеика. то свій пояс чемпіона ВБО він завоював у каліфорнійському місті Карсон. У 12-ра-ундовому бою наш дворазовий олімпійський чемпіон за очками переміг американського бійця Гарі Рассела-молодшого, який перед тим виграв усі 24 поєдинки. Двоє рефері віддали перемогу українцю з однаковим рахунком 116:112, а один суддя зафіксував нічию 114:114.

- Судді могли зафіксувати перемогу Ломачеика ще з переконливішим рахунком, - каже газеті "Експрес" Валентин Соболевський, відомий тренер, екс-наставник "Українських отаманів". - Наш боксер був значно сильніший за американця. Приємно, що за якихось вісім місяців роботи серед професіоналів українець став чемпіоном світу. І це притім, що майже всі боксери до цієї вершини готуються від трьох до п'ятьох років. Василь  ризикнув і не прогадав. Ломаченко довів, що він - не просто хороший спортсмен, а великий боксер! Українець здолав дуже потужного бійця. Ломаченкові краше битися із сильними і технічними суперниками, аніж із брудними й незграбними, - такими, як попередній опонент Салідо. Цього разу українець переміг завдяки тому, що чітко виконав план на бій.

- Чим саме вас вразив наш бок­сер?

-  Мені сподобалося те, що українець майже у кожному ра­унді додавав в активності прибли­зно на другій хвилині. І ще Василь дуже багато рухався по рингу і просто виснажував опонента. Приємно, що він почав атакува­ти суперника вже з першого рау­нду. Ломаченко, по суті, зовсім не вивчав Рассела. У середині бою Василь трошки відпочив, а в завершальні чотири раунди він не залишив шансів господареві рингу. Фактично останні чотири раунди були за українцем, і судді цього не могли не побачити.

- Але ж один із трьох рефері все-таки зафіксував нічию...

- Такий результат зафіксував американський арбітр. Це сигнал для Ломаченка, що він повинен бути на голову сильнішим за сво­їх опонентів навіть у боях, де він матиме статус чемпіона світу. До речі, Ломаченко ще в березні міг стати чемпіоном світу. Я вважаю, що він був сильнішим за мекси­канця Салідо, але судді не віддали перемоги нашому бійцеві. За два з половиною місяці чемпіон не­абияк додав і цілком заслужено переміг. Варто оцінити те, як свіжо виглядав Василь у дванад­цятому раунді. Це означає, що з фізпідготовкою у нього все гаразд. Трираундові аматорські бої уже в минулому, і Ломаченко го­товий боксувати дванадиятираундові поєдинки.

-  Як довго Василь Ломаченко буде власником чемпіонського по­яса?

-  Я певен, що українець на кілька років затримається на цій вершині. Та все залежатиме від вагової категорії. Нині Ломаче­нко - чемпіон у категорії до57 кілограмів, хоч насправді важить 64 - 65. Василеві складно буде зганяти вагу перед кожною зу­стріччю. Можу припустити, що колись він перейде до когорти ва­жчих боксерів.

- Тоді ж треба буде відмовитися від завойованого пояса...

- Так, але зі статусом чемпіона світу легше домовитися про по­єдинки з іншими чемпіонами. Ну, і Ломаченко зможе претен­дувати на значно вищі гонорари. На мою думку, ще кілька боїв він проведе в теперішній вазі, а відтак змінить вагову категорію.

- Що треба зробити Ломаченкові для того, аби перемагати су­перників нокаутом? Лише так мо­жна стати улюбленцем американ­ської публіки...

- Нічого змінювати не треба, бо Василь за своєю природою є нокаутером. Згадаймо, як часто він перемагав нокаутом у трираундових аматорських боях. Тре­ба набратися впевненості й на­хабства, щоб знищувати супер­ників. Я думаю, що найближчі два-три бої українець виграє но­каутом, бо його суперники будуть слабшими за Рассела. Все-таки претендент здебільшого слабший за чемпіона. Хай там як, але все в руках Ломаченка. Я думаю, що пластинка з Василевими перемо­гами ще не один рік гратиме для українських уболівальників. Він - боксер не битий, багато ударів за кар'єру не пропустив, тож усе в нього попереду. Ми ще не раз матимемо задоволення, таке, яке дістали в бою з Расселом.

Ніхто з українців не пошкоду­вав, що уночі дивився трансляцію з Америки. Я не побоюся спрогнозувати, що Ломаченкові до снаги буде стати найвидатнішим боксером в історії світового спо­рту. Він має для того всі задатки, у тому числі й скромність.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: