Львів без "Шахтаря": втрата чи здійснення мрії

01 лютого 11:34
Переглядів: 1447
Шахтар

Стаття розміщена в рамках блогу : Навколо футболу та спорту

Після переїзду донецької команди до Львова, зразу ж появились «патріоти», які виступили проти знаходження «Шахтаря» у місті лева. З одного боку їх мотиви можна зрозуміти: власник команди досі публічно не засудив агресію Росії, відправляє в Донецьк гуманітарні грузи, гравці в перші місяці конфлікту постійно фотографувались і підтримували колабораціоністів, відмова керівництва команди долучитись до акцій на підтримку української армії, поява, а потім видалення патріотичних постів гравців команди. Це все створило в українському суспільстві негативні асоціації з командою і вони всі мають право на життя.

Проте, в нас так повелося, що будь яку критичну ситуацію в останні кілька років всі розглядають з точки зору патріотизму. І немає значення чи це проблеми в промисловості, чи культурі, спорті, чи армії. Важливий публічний патріотизм.

Для мене особисто переїзд «Шахтаря» до Львова був економічно вигідним місту проектом. Чому?

  • Клуб дав друге дихання «Арені Львів». Стадіон отримував майже половину своїх доходів від «Шахтаря». Не 10%, не 20%, не 30%, а половину. Як би ви себе відчували, якщо б у вас забрали половину ваших доходів, а вам ще треба виплачувати борги і робити ремонт. Правильно – ДУЖЕ ПОГАНО. Так само зараз і керівництву арени. Стадіон нарешті почав заробляти. Завдяки тому, що на стадіоні були регулярні матчі, він став популярнішим. Це привело додаткових користувачів послугами «Арени Львів». Були виплачені борги та впершеотриманий прибуток. Зараз стадіону стане набагато скрутніше.
  • Можуть покинути «Арену Львів» і «Карпати». «Зелено-білим» може стати не вигідно користуватись стадіоном. До сьогодні вони платили тільки за оренду поля та трибун для проведення матчу. Всі роботи на стадіон, а особливо догляд газону та підготовка його до гри фінансувались «Шахтарем». Після переїзду «гірників» львів’янам треба буде збільшити свої витрати на стадіон. Тому для «левів» вигідніше буде повернутись на стадіон «Україна» і не виключено, що так вони і зроблять.
  • З появою регулярних матчів на «Арені Львів», отримала свій розвиток і роздрібна торгівля. А це додаткові фінансові вливання у малий бізнес. Під час проведення еврокубкових матчів та ігор з «Динамо» чи «Дніпром» місто наповнювалось великою кількістю фанатів, які за день-два залишали не один мільйон гривень у кнайпах Львова. Також Львів отримував додаткову промоцію в Європі, як туристичне місто. Зараз всі ці економічні вигоди втрачені.

Ставлення частини галичан до «Шахтаря» можна охарактеризувати однією фразою: «Ми бідні, але горді». Роблячи ті чи інші вчинки ми рідко думаємо про їх наслідки. Мені особисто присутність «Шахтаря» у Львові не заважала. Переїзд у Харків не змінить позиції керівництва команди до українсько-російської війни. А місто Львів та «Арена Львів» втратили джерело доходу.      

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: