Львів готовий поборотись за проведення Олімпіади-2022

08 серпня 08:41
Переглядів: 190
300х300

Львівська міськрада спільно з Національним олімпійським комітетом (НОК) готує заявку на проведення в Україну зимових Олімпійських ігор 2022 року.

У Львові планується побудувати два льодових палацу, готелі для вболівальників і олімпійське містечко на 3,5 тис. місць. На бажання Львова подати заявку на проведення Олімпіади вплинув позитивний досвід, отриманий під час Євро-2012. Разом з тим в бюджеті міста немає коштів на реалізацію проекту. Про намір провести в українських Карпатах зимову Олімпіаду-2022 президент Віктор Янукович заявив ще два роки тому. Орієнтовний обсяг фінансування проекту, що отримав назву «Олімпійська надія-2022», складає 80 млрд грн.

Передбачається, що змагання з 15 видів спорту пройдуть, зокрема, у Закарпатській області, де розташовані гори Великий Верх (1598 м над рівнем моря) і Магура-Жида (1517 м), а також у Львівській області, на горі Кременець (1221 м ).

Як стверджує директор департаменту «Євро-2012» Львівської міськради Олег Засадний, позитивний досвід, отриманий при проведенні матчів чемпіонату Європи з футболу, показав, що місто може брати участь і в більш масштабних проектах. «Львів прийняв рішення подавати заявку як місто-учасник (Олімпіади-2022. -" Комерсант "), і Львівська міськрада вже працює з Міжнародним олімпійським комітетом та НОК над підготовкою пакету документів», - повідомив пан Засадний.

Як розповів "Комерсант" мер Львова Андрій Садовий, департамент Євро-2012 здійснює також підготовку документації для проведення в Україні чемпіонату Європи з баскетболу Євробаскет-2015. В рамках проектів «Олімпійська надія-2022» і Євробаскет-2015 планується побудувати два льодових палацу біля стадіону «Львів-Арена», готелі для вболівальників і олімпійське містечко на 3,5 тис. місць. Разом з тим, за словами Олега Засадного, міськрада не має інформації про фінансове забезпечення проекту, а міського бюджету для його реалізації недостатньо. В рамках підготовки до зимової Олімпіади Львівська обладміністрація почала роботу над концепцією розвитку регіону.

«Перш за все робиться акцент на стані доріг в гірських районах області. Розробляється також програма швидкого залізничного сполучення, зокрема реконструкція Бескидського тунелю, що з'єднує станції "Бескид" і "Скотарське" у Карпатах », - зазначив голова Львівської облдержадміністрації Михайло Костюк.

Президент НОК Сергій Бубка підтримав наміри Львова прийняти Олімпіаду-2022. «Потенціал Карпат величезний, тому міста західного регіону мають повне право подавати заявки на проведення зимової Олімпіади», - підкреслив пан Бубка.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: