Львівські санкарі-олімпійці показали підвал, в якому тренуються

09 березня 13:05
Переглядів: 279
Санний спорт

Львівські санкарі-олімпійці після повернення із Пхьончхану показали, у яких тісних та холодних стінах тренуються. Також розповіли про труднощі, із якими доводиться долати щодня.

130 квадратних метрів напівпідвалу СДЮШОР «Беркут» вміщають і зал для фізпідготовки, і склад, і тренерську та роздягалки. І там мають виховувати майбутніх чемпіонів. Зараз приміщення взагалі не опалюють, тож тут заледве чи тепліше, ніж надворі. Головний тренер збірної України із санного спорту Тарас Гарцула розповів: «Тренери самі зняли грибок із цих стін, бо вже був жах. І спортивний інвентар самі в гаражі зварили: турніки, тренажери. Все вручну».

А решта снарядів ‒ облуплені гантелі, гирі та штанги за віком, наприклад, старші, ніж львівські атлети, які цьогоріч виступали на Олімпіаді.

Зимової траси, де могли би вправлятися санкарі, у нашому місті немає. Найближча і єдина в Україні ‒ у Кременці. Тож доводиться весь час проситися на тренування в іноземні країни. Коуч каже: «Здебільшого ми тренуємося в Латвії, бо там дешевше проживання. Але стараємося по можливості ще десь в Європі потренуватися: в Австрії, в Німеччині. Але ми потрапляємо на той лід, який нам дають. А от латвійська команда приїжджають на трасу в 7 годині, коли ще холодно».

Величезну роль у цьому спорті відіграє те, на чому санкарі їздять і як обслуговують спорядження. Учасник Олімпіади у Пхьончхані Антон Дукач говорить: «Хочеться механіка, можливо, запросити чи якось підвищити рівень наших, щоб досягати пристойних результатів. Коли будуть хороші сани та механіки наш результат буде рости навіть в таких умовах».

Коштів, які виділяє Міністерство молоді та спорту, постійно бракує, розповідають санкарі. Доводиться весь час від чогось відмовлятися. До прикладу, по три місяці проводити на зборах, щоб не тратити коштів на дорогу додому.

Є ще надія на спонсорські гроші, над залученням яких працює регіональне відділення НОКу. Його голова Юрій Турянський каже: «Немає в нас такого активного бізнесу, який переймається громадськими проектами. Складно. Немає тої спонсорської культури бути меценатом. Це досить складно ‒ знайти кошти на будь-який проект, допомогти спортсменам, чи з обладнанням, чи з виїздом за кордон».

Та попри все це, наші олімпійці оптимізму не втрачають.

«Відчуваю, що я в розквіті сил. Тобто кілька років буду на піку форми. Тому розраховую якраз на технічне оснащення, підготовку моїх саней», ‒ підкреслив Антон Дукач.

Нагадаємо, на зимових Олімпійських іграх у Південній Кореї виступали четверо львівських санкарів. Антон Дукач, який перше брав участь в Олімпіаді, в одиночних санях він зайняв 23 місце. А це найкращий результат серед чоловіків-санкарів за часи незалежності України.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: