Львівський богатир Олег Скавиш протягнув зубами 5-тонний літак

29 червня 09:20
Переглядів: 202
Олег Скавиш

Львівський силач Олег Скавиш (Тягнизуб) уже тягав зубами трамвай, потяг, автобус і сани. А тепер задумав улюбленим способом зрушити з місця і перемістити якомога далі літак.

Спершу «крилатий» транспорт зважив представник Книги рекордів. Результат 3,417 т. Аби ускладнити завдання, на борт літака запросили 15 пасажирів, яких перед тим по черзі зважили. Остаточна вага повітряного судна разом із паливом та людьми – 5 тонн 13 кілограмів.

Пасажири не сумнівалися, що Тягнизубові вдасться здійснити задумане. Адже бачили його попередні рекорди. І не помилилися. Скавиш із першої спроби пересунув «залізного птаха» на 4 метри 94 сантиметри. І це рекорд України. Богатир ділиться враженнями: «Це, по суті, смішна вага серед того, що я тягнув. Але кожна техніка різна. І літак, принаймні цей, дуже важко виявилось тягти зубами. Видно, тут такий рух коліс».

Зубами в Україні такого ще не робили. Експерт Національного реєстру рекордів Віталій Зорін розповідає: «Літаки тягали різними способами, в тому числі екстравагантними. Декілька людей в Києві в Жулянах кілька років тому тягнули ЯК-40 вагою 10 тонн за гаки, зачеплені за шкіру спини. Але це було неофіційне їхнє досягнення. Олегові сьогодні все вдалося».

Своє досягнення силач традиційно присвятив добрій справі. Цього разу хотів привернути увагу суспільства до безпритульних тварин. Нещодавно Тягнизуб і сам прихистив чотирилапого друга. Розповідає: «Я слідкував за сторінкою ЛКП «Лев» і побачив там собаку, схожого на шнауцера. Він такий був жалісний, такий нещасний, кульгав на лапу і вже у віці. Думаю: його точно ніхто не забере. І він тепер живе у мене».

Наостанок Скавиш обіцяє: у запасі в нього ще багато рекордів.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: