Львівський богатир Павло Кордіяка кваліфікувався у фінал "Arnold Classic"

20 вересня 09:00
Переглядів: 221
Павло Кордіяка

Львівський богатир Павло Кордіяка здобув «срібло» на чемпіонаті світу серед аматорів, поступившись лише киянину Олексію Новікову. Відтак виборов перепустку у фінал «Arnold Classic» ‒ одні із найпрестижніших у світі змагань зі стронгмену.

Аби завоювати жадану путівку, львів’янину довелося тягати вантажівки, піднімати на платформі джипи, носити важезні валізи. І скидати обертів стронгмен не має наміру. «Маю щонайменше потрапити у призову трійку», ‒ усміхається силач.

А все починалося 5 років тому, коли Павло прийшов у спортзал покращити фізичну форму. Розповідає: «Тоді я був дуже худим. А мав мету підкачатись. Тому що я важив на 50 кг менше, ніж зараз. Тоді було 75 кг, зараз 125».

Тоді хлопець і уявити не міг, що, наприклад, з легкістю кантуватиме покришки вагою 360 кілограмів. А тепер у його арсеналі титул найсильнішого львів’янина-2017, звання майстра спорту і путівка у фінал «Arnold Classic».

Розпитати про деталі світового турніру стронгменові є у кого. Адже у попередні роки там блискуче виступали українські богатирі Василь Вірастюк, Володимир Рекша, Олексій Новіков. Павло каже: «Переважно на «Arnold Classic» завжди є тяга, вправи із гантелями, валізами. Ну і там таке суддівство…трохи лояльніше до американців. Тому треба бути сильнішим у всьому. Щоб це бачили всі, не тільки суддя».

Окрім спортивної мети, Павло мріє зблизька побачити «залізного Арні». Зізнається: «Я досі дивлюся фільми і Шварценеггером і змагання з ним. Це, по суті, він зробив таким популярним бодібілдинг. Дуже сильна людина».

Друзі називають цей сезон поки що найвдалішим у кар’єрі Кордіяки. І не сумніваються у його успіхові. Стронгмен Микола Василюк зазначає: «Дуже добре, що на турнірі американці використовують такі більш бігові вправи. А Павло в тому спеціаліст. Він це любить, це його сильна сторона».

Змагання у США чекають на львівського «котигорошка» в березні. А поки що ‒ підготовка. Зокрема, участь у матчевій зустрічі Україна-Польща та в етапі Кубка світу.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: