Львівський "Отаман" завоював 10 нагород на клубному чемпіонаті світу з драгонботу

01 серпня 17:58
Переглядів: 140
веслування

Львівський веслувальний клуб «Отаман» блискуче виступив на клубному чемпіонаті світу із драгонботу в угорському Сегеті. Титуловані веслувальники повернулися додому із 10 медалями, 4 із яких – «золоті».

Човен-дракон важить 250 кілограмів і вміщає 20 веслувальників, барабанщика і стернового. Попереду красується голова міфічної істоти. На воді команда має діяти як єдиний злагоджений механізм. Ритм задає одна із учасниць. Барабанщиця «Отамана» Оксана Пилипів розповідає: «Я стараюся барабанити не настільки голосно, бо інколи це заважає, можна збитись і не встигнути попадати за загрібними. Тому, в основному, в мене роль кричати. Керую екіпажем за допомогою голосу».

Важлива частина процесу ‒ правильно розмістити веслувальників, аби човен ішов по воді рівно і чітко, не завалюючись. У центрі садять важчих спортсменів, по боках ‒ легших. Тренер Роман Бундз пояснює: «Є таке правило: хто краще веслує, того стараються садити наперед. Хто трохи слабший, їх садять назад, щоб вони не заважали, не збивали цей ритм човна».

На кормі ж свою ювелірну роботу виконує стерновий. Роман Дмитришин, який виконує цю роль у львівському клубі, говорить: «Треба весло тримати здебільшого над водою. А на воді, якщо човен десь втікає. Весь час треба тримати так, щоб команді легко гребти було. Це тонка робота. Делікатна, як то кажуть».

Найпрестижнішу гонку ‒ у стандартному човні на 2 кілометри на чемпіонаті світу провели на Тисі. Із течією річки та поворотами впоралися не всі екіпажі ‒ два потонули. А «Отаман» фінішував вдало і з найкращим результатом. Однак через протести учасників заїзд відмінили.

Оксана Пилипів розказує: «Човни, які їхали ззаду, мусили трошки об`їхати ті судна, які потонули. Відповідно, учасники почали писати протести, що це в них забрало трохи часу. І заїзд відмінили. Але ми перемогли з дуже достойним відривом. Навіть якщо врахувати ті секунди, які іншим відняли, а нам додали, то все одно наша команда перемогла. В будь-якому випадку».

А от у малих човнах на 10 веслувальників «Отаман» вже безапеляційно став абсолютним чемпіоном. Завоював 3 «золоті» нагороди на дистанціях 200, 500 і 2000 метрів. Загалом львів`яни на престижних змаганнях вибороли 10 відзнак.

Президент «Отамана» Андрій Маслюк, який водночас веслує у складі команди, підкреслює: «Клубний чемпіонат світу був основним стартом в цьому сезоні. Оскільки його проводять раз на 2 роки. І як правило, там найбільша конкуренція, найбільша кількість учасників».

Тепер львів`яни готуються виступити на чемпіонатах Європи і світу вже у складі національної збірної.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: