"Львівянка Ірина ГУСЯК з кожним стартом стає впевненішою"

28 листопада 11:47
Переглядів: 120
Гусяк

Головний тренер жіночої збірної розповів про перемогу на Кубку Націй в Москві.

- Володимире Євгеновичу, перемога на Кубку Націй в Москві стала для вас приємною несподіванкою чи це був цілком прогнозований результат?
- Наша команда вже другий рік поспіль утримує титул чемпіонів Європи, тому перемога в Москві цілком закономірна. Щоправда в зв'язку з травмами деяких лідерів нашої збірної, довелося дещо змістити деякі вагові категорії. Так, Ганна Василенко виступала в категорії 63 кг, Ірина Харів - у вазі 59 кг ... У найлегшій вазіОлександра Когут також через травму не змогла взяти участь у Кубку Націй і ми зупинили вибір на Наталії Пульковскій. Вона щойно повернулася на килим після операції і було помітно, що вона трошки боїться програти. Цей страх і завадив їй, але думаю їй просто зараз потрібно поїздити по змаганням, проборотися і вона увійде в форму.


- Катерина Бурмістрова дві сутички виграла на туше, а хто ще з наших дівчаток особливо порадував в Москві?
Бурмістрова - це стабільність! Катя борець найвищого класу, від неї ніколи не почуєш: «Я не буду, а я погуляю...». Саме на таких спортсменів потрібно рівнятися, її самовіддача на тренуваннях вражає. У Москві порадувала Ірина Гусяк, з кожним стартом вона стає впевненішою, там виграла - там стала призером і це позитивно позначається на боротьбі, вона може контролювати сутичку, відчуває всі моменти... У другій зустрічі вона розсікла брову, але тим не менш дуже здорово відборолася. Виграла у полячки, якій програла на Гран-Прі в Баку.


Також Аліна Стадник почала додавати. На даний момент вона дуже здорово себе показала. Останнім часом у неї в житті було багато змін - переїзд в інше місто, зміна тренера, змінюється тактика... На чемпіонаті світу вона перші декілька зустрічей теж дуже добре відборолася, а от за вихід у фінал її нібито підмінили. Але в Москві Аліна продемонструвала, що повертається, почала робити чіткі прийоми. Це безумовно радує.


- Як оцінюєте команди країн суперниць на Кубку націй?
- На даний момент ми дійсно об'єктивно сильніше. Росія боролася не першим складом і вони програли Азербайджану, в чиїй команді половина українських спортсменок. Польща привезла непоганий склад, всі перші номери країни.


У фіналі, я трохи переживав за легкі ваги. У 48 кг боролася призер світу Багометова. У 51 кг у Юлії Благиня теж була важка сутичка ізДороган, але в останній момент вона проявила характер і виграла сутичку. У 55 кг Гусяк легко виграла. У 59 кг була цікава сутичкаХарів - Нетреба. Наша Іра виграла перший період, а потім вже одночасно з гонгом проводить дію і вириває перемогу.


Це були командні змагання та дівчатка дуже сильно одне за одного вболівали, дуже відчувалася ця командна згуртованість. Під кінець, коли Аліна Стадник виграла у Паламарчук, то так стрибала від радості, нібито виграла чемпіонат світу. Після цієї сутички стало зрозуміло, що ми виграли, Катя Бурмістрова тільки йшла боротися, але всі вже були задоволені і щасливі.


- Кубок України став для жіночої збірної останнім стартом у цьому році. Чим команда буде займатися в міжсезоння?
- На початку грудня в нас стартує навчально-тренувальний збір у Конча-Заспі. Спортсменки пройдуть поглиблений медогляд, підпишуть контракти зі збірною, і будемо працювати над технікою... Зараз буде можливість спокійно розібратися в ситуації, подивитися, кому що потрібно підтягнути до наступного сезону. Закладемо загальну базу фізпідготовки, а в кінці січня поїдемо в Красноярськ на Гран-ПріЯригіна.


- Традиційне запитання напередодні нового сезону - чи будуть зміни в складі збірної команди країни?
- Зараз ми плануємо доповнити збірну тими молодими спортсменками, які відзначилися в цьому році на молодіжних міжнародних першостях. Також плануємо більше залучати молодь до учбово-тренувальних зборів. Головне, щоб дівчатка вірили в свої сили і прагнули до нових перемог. Після значних перемог деколи виникає бажання зупинитися на деякий час - відпочити. Але в спорті відпочинок може дорого обійтися. За цей час тебе можуть посунути, не давши дійти до високої мети. Завершився спортивний сезон і потрібно починати готуватись до наступного. Спортсмену не можна довго спочивати на лаврах, повертатися на килим дуже важко. Тому навіть на відпочинку потрібно виконувати якісь вправи, щоб бути завжди в тонусі, завжди в строю.


Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: