Львів’яни – за назву «Галичина Арена»

23 вересня 10:22
Переглядів: 595
Default Image

Як назвати новий стадіон до Євро-2012? Це питання вже вирішили три із чотирьох українських міст, що прийматимуть фінальні матчі єврочемпіонату. Остаточно визначилися з назвою Донецьк і Харків, де вже функціонують «Донбас Арена» і стадіон «Металіст». У Києві назви не змінювали – як був НСК «Олімпійський», так і залишився…

А от щодо назви львівського стадіону ще ніяк не визначаться. На сайті «Вікіпедія» прочитала, що робоча назва стадіону до Євро-2012 у Львові – «Лємберг». Хто його так назвав і навіщо взяли саме німецьку назву нашого міста, залишається загадкою… Користувачі Інтернету можуть подумати, що нашу спортарену насправді хочуть назвати «Лємбергом», а це зовсім не так.

Газета «Високий Замок» у львівському додатку «Леополіс» оголосила конкурс на найкращу назву стадіону у Львові до Євро-2012. Три місяці (червень, липень, серпень) ми збирали пропозиції наших читачів і зрозуміли, що конкурс перетворився на своєрідний «марафон ідей». Ідея придумати назву стадіону захопила читачів, вони буквально засипали нас листами й електронними повідомленнями. Загалом прийшло близько ста листів і трохи менше «електронок». Причому в кожному було по декілька назв. Пропозиції були різні, навіть екзотичні…

Безумовним лідером за кількістю читацьких голосів стала назва «Галичина» і назви, похідні від слова «Галичина». Сама назва Галичина зустрічається аж 15 разів. Далі йдуть численні варіації - «Галицька фортеця», «Галицький парк», «Арена Галичини», Галицький Колізеум, «Чара Галичини», «Галицький трофей», «Перлина Галичини», «Галіція», «Галицький калейдоскоп», «Галичина-майдан», «Галичина-прайд», «Галицька корона» (зустрічається тричі), «Корона Галичини», «Королівська Галичина», «Чаша Галичини», «Зірка Галичини»…

Багато назв, похідних від слова «Лев» (символ міста Львова) – «Парк левів», «Лев - Арена», Lion’s Stadium, Lion’s Eye, «Серце Лева», Leo Fort, King Leo Stadium, «Золотий Лев», «Паща Лева», «Посмішка Лева», «Лігво Лева» («Лігво прайду»), «Лев».

Назви, похідні від слова «Львів» - Lviv Delight Sport, «Львів», «Лємберг-Арена» (2 рази), «Львів-Арена», «Леополіс» (3 рази), «Перлина Львова», «Калейдоскоп Львова», «Львів-Оріяна», «Арена-Львів». Не забули читачі про королівське походження львівських правителів - «Король Данило», «Княжий», «Данило Галицький», «Князь Данило».

Були й інші назви - «Європейський», Sokilnyky Stadium, High Castle Stadium (тобто «Високий Замок»), Universal Stadium, «Сокіл», «Сокіл арена» (або «Поле Сокола»), «Грифон», «Беркут», «Зубр», «Гордість», «Сучасність», «Лотос», «Євроград» «Легенда», «Тризуб», «Едельвейс», «Карпатія».

Іменні назви – імені видатних львівських футболістів Карла Мікльоша, Олександра Скоценя, Левка Броварського (2 рази), стадіон імені УПА.

Коментар для «ВЗ»

Андрій САДОВИЙ, міський голова Львова

Назва “Галичина” є цілком логічною. Якщо у Донбасі є “Донбас Арена”, то було б символічним, аби у Львові була “Галичина Арена”. Оскільки стадіон будують за кошти держбюджету, визначає назву стадіону Національна агенція України з питань Євро-2012. Але, думаю, вона консультуватиметься із Львівською міськрадою. У Нацагенції лунали такі пропозиції назви, як “Львів Арена”. Але мені більше подобається “Галичина Арена”.
Юлія ЛІЩЕНКО, Високий Замок

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: