Львів’янин Андрій Демчук став чемпіоном Європи із фехтування на візках

27 вересня 08:11
Переглядів: 1059
Андрій Демчук

Львівський фехтувальник Андрій Демчук блискуче виступив на головних стартах року – чемпіонаті Європи, який відбувся в італійському місті Терні. Там здобув аж три медалі, одна з яких найвищого ґатунку.

У арсеналі Андрія «золото» не водилося з часів Паралімпійських ігор в Ріо. І ось через два роки він привіз додому омріяну відзнаку у поєдинках на шаблях. Розповідає: «Я своїй дочці Юстині дав три медалі, вона відразу витягнула «золоту». Напевно, відчуває, що ця відзнака була найбільш бажана. І напевно, через те, що вона блищить найбільше».

Такий результат додав впевненості і азарту. Андрій сміється: «Перш за все, це «золото» мені важливе, бо треба було собі довести, що я ще не такий пенсіонер. Що є ще порох у порохівницях».

До слова, у вирішальному раунді на континентальній першості львів’янин здолав атлета з Угорщини – Річарда Освата. Саме його Демчук переміг і у фіналі Паралімпіади-2016. Львів’янин каже: «Якось так останнім часом складається, що ми часто наштовхуємося один на одного. Це мій друг, і ми з ним товаришуємо поза доріжкою. Осват – складний для мене суперник. Це один із найважчих опонентів у світі. Але дякую Богу, що мені зараз вдавалося в нього перемагати».

Також Андрій завоював дві «бронзові» нагороди у шаблі та шпазі у командному заліку. Чоловік зазначає: «Могло бути ще краще. Тому що в півфіналі ми програли французам 40:41. І якраз я закінчував, ніби зрівняв рахунок 40:40. Але, на жаль, останній укол ми програли. Але це не найгірша поразка, бо французи – паралімпійські чемпіони Ріо на шпазі в команді».

Надовго віддаватися ейфорії після вдалих змагань фехтувальник не має наміру. Адже вже за місяць стартує перший етап відбору на Паралімпіаду в Токіо. За 2 роки атлет має успішно виступити на дюжині стартів, аби завоювати ліцензію. Андрій пояснює: «Минулого разу за 12 місць боролися 169 спортсменів зі всього світу. А зараз, думаю, буде понад 200 претендентів. Це 100 відсотків! Ну, думаю, буде нелегко!»

Нелегко, зате цікаво. Андрій не боїться складних викликів. Каже: «Займатися видом спорту, де десять людей приїхало, і вісім отримали медалі – це нецікаво».

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: