Львів'янин Андрій Гнатюк завоював "срібло" на чемпіонаті світу з пауерліфтингу

13 вересня 20:40
Переглядів: 731
пауерліфтинг

Львівський пауерлфітер Андрій Гнатюк відзначився на чемпіонаті світу серед юнаків у Південно-Африканській Республіці. Це були його перші міжнародні змагання. Але хлопець зізнається, що більше хвилювався не за вдалий виступ, а за свою першу подорож літаком.

Атлет ДЮСШ «Тризуб плюс» при Давидівській ОТГ свій шлях до юнацького чемпіонату світу розпочав три роки тому. Тоді 13-річний хлопчак прийшов у зал просто набрати маси. Але дуже швидко загорівся цим спортом. Тренер Микола Допілка згадує: «Він, в принципі, був перспективним з самого початку, тому що є дуже наполегливим. Він за 3 роки, напевно, пропустив лише 1-2 тренування».

Ця риса привела Андрія Гнатюка на світову першість у Південно-Африканській Республіці. Найвпевненіше почував себе в улюбленій вправі ‒ становій тязі. Хлопець навіть зумів побити особистий рекорд, піднявши 260 кілограмів. У присіданні зі штангою підкорив вагу 240 кг, а в жимі лежачи – 150 кг.

Головними конкурентами для українця у боротьбі за нагороди були атлети з Японії та США. Микола Допілка пояснює: «Ми могли, в принципі, зарубатися з американцем і перше місце зайняти. Але, якби щось пішло не так, ми би тоді 2-ге місце втратили. І ми на нараді з тренерами збірної України вирішили не ризикувати. Він міг зібрати на цих змаганнях набагато більшу вагу. Але нашою метою була не загальна сума ваги, а медаль».

Відтак львівський пауерліфтер виборов 3 малі «срібні» відзнаки і нагороду такого ж ґатунку за сумою триборства.

Оксана Допілка розповідає: «В нас якраз було тренування в залі. Але був ввімкнений екран, і тільки Андрійко чи його суперники підходили робити вправу, то всі залишали свої тренажери, штанги і бігли, вболівали. Кричали, як на футбольному матчі».

Яскраві враження спортсмен збереже і про екзотичну країну ПАР. Запам`ятає її як місце контрастів та смачної їжі. Там, наприклад, скуштував антилопу. Каже: «М`ясо дуже смачне, насичене таке. Трохи схоже на свинину».

Часу на відпочинок у Андрія немає. Його наступна ціль ‒ рекорд на чемпіонаті України серед юнаків у становій тязі.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: