Львів'янин Антон Макаренко переміг у Кубку України з авіамодельного спорту у класі F3R

30 травня 11:24
Переглядів: 158
авіамодельний спорт

На Львівщині завершився Кубок України з авіамодельного спорту. Змагання присвячені пам'яті пілота Дмитра Гудзенка, що торік загинув під час війни на сході України. 12 команд зі всієї України та гості з Білорусі змагалися у класі радіокерованих гоночних моделей F3D та F3R.

Перш, ніж полетіти у небо, ці маленькі літаки ретельно інспектують. Пілоти чистять двигун, перевіряють кріплення, свічку і, звісно ж, заправляють авіамодель пальним.

«Зараз відбувається вакуумування паливного бака. Спочатку треба все відкачати і зробити вакуум, потім залити паливо. Його заливаємо шприцом. Воно містить метиловий спирт і касторове масло», – пояснює білоруський пілот Андрій Жиланов.

Свою модель F3D Андрій сконструював самотужки. На це витратив майже місяць.

«Авіамодель робиться з композитних матеріалів: вуглетканини, склотканини і епоксидної смоли. Форми теж треба виготовляти, і це процес трудомісткий. У моєї моделі двигун розташований по-особливому, циліндром уверх. Якщо ви звернете увагу, зазвичай він розташований циліндром униз. Це може пошкодити двигун під час посадки. Мені більше подобається ця схема», – пояснив Андрій Жиланов.

Під час змагань пілоти повинні пролетіти дистанцію в 400 метрів – 10 кіл небом. Найпотужніші моделі можуть розігнатись аж до 400 км/год. Перемагає той, хто подолає цю дистанцію найшвидше.

«Буде проведено 6 турів і у підсумку – виведений кінцевий результат і оприлюднене місце учасника», – зазначив організатор змагань Сергій Маркелов.

Відтак за підсумком усіх турів у класі F3D найшвидшим був одеський пілот Євген Путілін, у класі F3R – львів'янин Антон Макаренко. А вже у липні на Львівщині проведуть чемпіонат світу серед вільнолітаючих моделей.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: