Львів’янин Дмитро Балюк став чемпіоном Європи зі сучасного п’ятиборства

05 жовтня 16:26
Переглядів: 212
Пятиборство

Львів’янин Дмитро Балюк став чемпіоном Європи зі сучасного п’ятиборства серед молоді. «Золото» він здобув у тандемі із дніпрянином Владиславом Ридванським та киянином Олександром Товкаєм.

А почалася чемпіонська історія, коли 10-річний хлопчак Дмитро серйозно зацікавився спортом. На старті кар’єри займався плаванням. Його тренер Володимир Софієнко згадує: «Він прийшов зовсім маленьким, низеньким. То він зараз має під два метри зросту. Ну але перспектива була, він був моторним хлопчиком. Він дуже працелюбний, ніколи не спізнюється на тренування».

Вдома спортсмен відточує подолання бар’єрів верхи на Дикції. Із чотириногою напарницею давно поладнав і вивчив її норов. А от на чемпіонаті континенту ‒ усе інакше. Атлет пояснює: «По жеребкуванню тобі дістається кінь. Ти маєш часу 20 хвилин, щоб з ним познайомитися. За цей час ти можеш підлаштуватися під коня, але кінь під тебе – ні».

Тож на змаганнях львів’янин збив кілька перепон і не дуже задоволений цим компонентом. У коронному фехтуванні Дмитро показав себе краще. Каже, у п’ятиборстві ключову роль може відіграти не підготовка, а психологічна стійкість. Дмитро зазначає: «Я стараюся налаштувати себе на роботу, не метушитися, зібратись. Налаштовуюсь на суперника, приблизно знаю, хто що робить. Йду, наприклад, по доріжці, бачу, як хтось фехтує. І піддивляюся, хто що робить».

Хоча «золото» у командному заліку ‒ вагомий здобуток. Однак тепер Дмитро мріє про медаль такого ж ґатунку в особистій першості. І для цього проводить роботу над помилками. І ще одна жадана ціль ‒ потрапити на «ігри п’яти кілець». За олімпійську ліцензію спробує зачепитися наступного року.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: