Львів’янин Дмитро Мерзляков переміг на чемпіонаті світу з авіамоделювання

19 серпня 19:30
Переглядів: 159
Дмитро Мерзляков

Львів’янин Дмитро Мерзляков переміг на чемпіонаті світу з авіамоделювання в змаганнях вільнолітаючих моделей. В загальному заліку українська команда зайняла 3 місце. Журналіст Гал-Інфо поспілкував з вихованцем Центру науково-технічної творчості учнівської молоді Львівської області та його наставником Степаном Копистянським.

Дмитро Мерзляков захопився авіамоделюванням іще в дитинстві. «В гурток я прийшов зі старшим братом. Стало цікаво, чим він там займається, і він привів мене у Центр. Згодом авіамоделювання мене цілком полонило», - розповів 18-річний хлопець.

Спортсмен спеціалізується на вільнолітаючих моделях. Аби виготовити такий літачок, потрібно рік роботи. «Моделі виготовляють із сучасних матеріалів: вугілля, кевлар тощо. Усе замовляємо закордоном, адже знайти такі матеріали в Україні неможливо», - розповів наставник чемпіона світу Степан Копистянський.

Макет літака може літати на висоті до 100 метрів. Політ триває кілька хвилин. Саме час польоту оцінюють судді під час змагань. «На тривалість польоту впливає не лише якість виготовлення моделі. Для цього потрібно точно оцінити погодні умови, аби правильно підібрати момент для запуску», - розповідає Дмитро Мерзляков.

Під час змагань в Македонії модель Дмитра протрималась в повітрі 6 хвилин. «На чемпіонаті були дуже сильні команди. З ними було цікаво змагатися», - розповів він.

Зазначимо, вихованець Львівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Дмитро Мерзляков здобув золото на чемпіонаті світу з авіамодельного спорту серед юніорів у класі моделей F-1-В. Чемпіонат відбувався з 3 до 6 серпня 2016 року в Македонії.

Друге місце чемпіонату в класі F-1-P посів вихованець харківського Палацу дитячої та юнацької творчості Харківської міської ради Артур Моісіаді. Третіми у загальному заліку стали вихованець комунального позашкільного навчального закладу «Дніпровський обласний центр науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді» Антон Пугач та вихованець Харківського Палацу дитячої та юнацької творчості Харківської міської ради Анатолій Смирнов.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: