Львів’янин, який став володарем Кубка світу з авіамоделювання, показав свою майстерню і літаки

09 серпня 21:33
Переглядів: 271
авіамодельний спорт

Львівський авіамоделювальник Максим Лобзін у тандемі із киянином Ігорем Савченком став переможцем Кубка світу в класі кордових моделей. До того ж достроково, адже після 4 етапів український екіпаж недосяжний для суперників. Також чоловіки встановили рекорд за кількістю зароблених балів.

У майстерні науково-технічної творчості учнівської молоді Максим Лобзін показує історичну модель, на якій він із напарником виконав норматив майстра спорту. Важить всього 350 грамів, але розвиває блискавичну швидкість ‒ до 220 кілометрів за годину. Такий літак має бути якомога легшим, міцнішим і з точно виконаними деталями. Його серце ‒ двигун внутрішнього згорання.

Львів’янин розповідає: «Наші змагання, як у Формулі-1: хто швидше 10 кілометрів пролетить. Баку вистачає тільки на 3-3,5 кілометри. Тому треба робити дозаправки. І дуже швидко».

Заправляють цю «кордову пташку» паливом, основа якого ‒ керосин. А решта ‒ домішки, над якими уже мудрує кожна команда окремо. Матеріали для моделі надсучасні та легкі. А на роботу над однією деталлю можна витрати кілька місяців.

Вчитель Олег Пшеничний згадує: «Коли Максим прийшов до мене, в нього очі горіли. Він хоче щось постійно вдосконалювати, не зупиняється на чомусь досягнутому, хоче робити більш складне».

Обов’язки Максима Лобзіна: підібрати склад палива, налаштувати і запустити двигун. А його напарник Ігор Савченко уже керує моделлю у повітрі. Та загалом на результат команди працює аж 20 людей. На змаганнях одночасно виступають по троє суперників. Відтак додаткове завдання ‒ уникнути зіткнення з літаком опонента. Львів’янин зізнається: «Можна сказати, що ми адреналінові маніяки. Тому що такий заряд адреналіну, який ми отримуємо під час гонки, то ніде отримати не можна. Зі сторони виглядає, може, дуже так просто, але насправді виходиш весь мокрий від нервів».

Український тандем не лише достроково став володарем Кубка світу, а й встановив рекорд за кількістю балів. А тепер працює над тим, аби здивувати візаві у новому сезоні. Часу поки що достатньо. Адже знову кинуть виклик суперникам українські спортсмени навесні наступного року.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: