Максим Фомічов: "Невідомо, на якому рівні буде фінансування у наступному сезоні"

10 квітня 08:33
Переглядів: 737
Максим Фомічов

Головний тренер БК «Політехніка-Галичина» Максим Фомічов в ексклюзивному інтерв’ю «Галичині Спортивній» розповів про підсумки минулого сезону, своє звільнення та повернення, відмову «студентів» грати у плей-офф й невизначеність львівського клубу у фінансуванні. 

Негативних моментів я не пам'ятаю, навіть якщо вони траплялися, не тримаю нічого поганого в голові.

Maksym Fomichov

Сезон був дуже цікавим і багатим на події. Особисто я отримав величезний, ні з чим не порівнянний досвід. Вважаю що всі мої гравці також досягли великого прогресу за цей сезон, як в плані майстерності, так і в плані особистої впевненості та досвіду. Це вже не ті необстріляні гравці що були спочатку сезону, тепер вони перетворилися на досить сформованих майстрів.

Вважаю, що сезон цілком можна записати нам в актив, враховуючи те, з чого ми починали. Ми домоглися кількох яскравих перемог, встановили рекорд Суперліги за підбираннями в окремо взятому матчі.

Поясніть, будь ласка, ситуацію із Вашим звільненням, а згодом і поверненням. Зі сторони виглядало досить дивно.

Моє звільнення було несподіваним для мене і моїх гравців. Початок сезону видався сумбурним, фактично без підготовки ми відразу приступили до ігор, не було часу попрацювати з хлопцями, відпрацювати ігрові схеми. У першому колі ми не були готові до темпу гри Суперліги, але все ж нам вдалося взяти одну перемогу у «ДніпроАЗОТу», у складі якого були досвідчені гравці і двоє легіонерів. Незважаючи на це, керівництво порахувало наші результати незадовільними.

Перебуваючи поза командою, я продовжував стежити за її виступами і дуже переживав. Після серії з восьми поразок, повернення було моєю ініціативою. Я вірив у свої ідеї і своїх гравців. Був впевнений, що ми покажемо значно кращий результат, що ми в підсумку і зробили.

Чи пропонували Вашій команді брати участь в плей-офф? Як відомо, у матчах "на виліт" беруть участь лише 6 команд - "Говерла" та "Ферро" були недопущені до цих ігор через фінансові проблеми.

Дійсно така можливість розглядалася, але через об'єктивні причини було прийнято рішення не брати участі в плей-офф.

Чи є якась інформація стосовно того, чи залишитеся Ви на чолі "політехів"? Якщо так, то чи увійде до тренерського штабу Слава Зубрицький?

На даний момент ніяких переговорів щодо наступного сезону не ведеться. Всі чекають офіційного завершення сезону і найголовніше - новин про фінансування, оскільки поки невідомо на якому рівні воно буде в наступному сезоні.

Звичайно ж, якщо я залишуся на чолі львівської «Політехніки», а Ярослав виявить бажання увійти в мій тренерський штаб, я з великим задоволенням буду працювати з ним. Дуже поважаю його як людину і як професіонала.

Як справи із контрактами гравців? Хто залишиться у команді й хто її покине? Які варіанти підсилення ростеру?

У нас лише кілька людей мають контракт на наступний сезон, хоча впевнений, що практично всі гравці із задоволенням продовжать контракти з нашим клубом, якщо ми зможемо гарантувати їм гідну оплату праці. Всім подобається жити і працювати у Львові!

За кого вболіваєте у серії плей-офф і кого вважаєте головним фаворитом Суперліги?

Очевидно, що є два чітких фаворити сезону («Будівельник» і «Хімік», - прим. galsports.com), хоча я додав би до них «Дніпро». Вважаю, що з таким складом вони вже сьогодні повинні боротися за золото чемпіонату, принаймні у них є абсолютно все для того, щоб обіграти «Будівельник» з «Хіміком».

Якими Ви бачите шляхи виходу українського спорту загалом і баскетболу зокрема з кризи. Подейкують, що на межі зникнення перебувають декілька команд Суперліги

На мій погляд, єдиний вірний шлях - це активна робота з людьми. Там, де є популярність, є гроші, а як залучити спонсорів, якщо на трибунах сидять по 40 осіб? Сподіваюся, що наш спорт якомога швидше прийде до цього і нам вдасться зберегти і примножити кількість команд.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: