Маркіян ІВАШКО: «Сила українців – в дусі. Наш дух непереможний»

30 березня 00:14
Переглядів: 522
Default Image

З чемпіонату Європи зі стрільби з лука в приміщенні, що завершився в іспанському місті Кембрілс, українці привезли цілу торбу медалей. львів’янин Маркіян Івашко у парі зі своїм земляком Юрієм Гавелком та олімпійським чемпіоном Віктором Рубаном з Харкова стали чемпіонами Європи в командних змаганнях. Львівський лучник Маркіян Івашко поділився секретом своєї перемоги з кореспондентом нашого сайту.

- Маркіяне, мабуть, сказати те, що українські спортсмени виступили вдало – не сказати нічого…

- Так. Виступ успішний. І дорослі, і юніори приїхали з медалями. Хтось піднявся на п’єдестал пошани в особистих змаганнях, хтось – у командних.

- Чому Вам не вдалося краще виступити в індивідуальних змаганнях? (У чвертьфіналі Маркіян програв росіянину Олександру Кожіну. – Авт.)

- Не пройшов далі з кількох причин. Можливо, на той момент перебував не в оптимальній формі. По-друге, мій суперник з Росії був чудово підготовленим. У нього була хороша спортивна форма і хороший психологічний  стан. Окрім цього, він стріляв дуже добре, і навіть після мене у півфіналі пройшов олімпійського чемпіона Віктора Рубана.

- Після невдачі у чвертьфіналі особистих змагань у Вас дуже погіршився настрій?

- Так, але у мене була надія на командні змагання.

- У команді ви стали чемпіонами Європи. В чому сила українців?

- В дусі. Наш дух непереможний (Сміється).

- За рахунок чого вдалося у фіналі перестріляти росіян?

- Зізнаюся, нам трохи пощастило. До останньої серії ми програвали супернику. Утім, дві останні серії ми відстріли дуже добре, а росіяни набрали лише 27 очок. Ми боролися до кінця і добилися перемоги. В останніх спробах ми влучали у десятки і це, можливо, надламало суперника. Росіяни не витримало нашого тиску.

- В Іспанії дуже добре виступили юніори. Чи означає це, що Україна має молодих Івашків та Рубанів?

- У нас хороша школа стрільби з лука, яка має свої традиції. Скажу однозначно: ми маємо майбутнє у стрільбі з лука.

- Чи сподобалося іспанське місто, в якому проходили змагання?

- Кембрілс – маленьке туристичне містечко, яке має вихід до Середземного моря.  Там встигли оглянути лише море і пляж. Оскільки було холодно, про купання не думав.

- Які теперішні плани?

- У мене є бажання завоювати олімпійську ліцензію. Це основне завдання чоловічої і жіночої збірних. Зробити це постараємося на літньому чемпіонаті світу.

- Невиконання цього завдання, мабуть, буде провалом…

- Не будемо загадувати наперед. Утім, скажу, що основну ціль сезону виконати нелегко.

- До чемпіонату світу у яких змаганнях плануєте взяти участь?

- У нас великий календар з різними змаганнями. Це будуть і всеукраїнські, і міжнародні старти. Вони стануть підготовчо-відбірковими для нас на чемпіонат світу. На них треба виборювати місце в складі команди.

- Наскільки потужна конкуренція у чоловічій збірній зі стрільби з лука?

- У нас потужна команда, у якій є конкуренція. Можна знайти 6-10 чоловік, які б конкурували за місце у збірній. Конкуренція йде на руку для покращення спортивного результату. Без неї у спорті прогресу не буває.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: