Мар’ян Швед: "Раз-два виграєш — і вже у верхній частині таблиці"

11 жовтня 08:08
Переглядів: 266
швед карпати

Найкращий футболіст Чемпіонату УПЛ у вересні розповідає про свою ідеальну позицію на полі й запевняє, що в другому колі сезону «Карпати» спробують надолужити згадане в першому

— Мар’яне, вітаємо Вас із перемогою в конкурсі Української Прем’єр-Ліги!

— Дякую! Насправді такі визнання приємні й корисні — вони, як мінімум, додають психологічної впевненості. Тоді виходиш на поле впевненіше, можеш показати багато чого.

— Про поле і те, що на ньому можна показати: в 11-ти матчах сезону Ви забили п’ять м’ячів, але віддали всього одну результативну передачу. Що треба зробити для покращення асистентських якостей?

— Зразу скажу, що в наші команді немає такого, аби вимагали, мовляв, тобі треба стільки-то забити, а тобі — стільки-то віддати. Такими речами — маю на увазі особисту статистику — самі футболісти займаються. Насправді важливий тільки командний результат.

— Іще про один показник, який варто поліпшити: InStat свідчить, що за все перше коло Ви виграли тільки п’ять єдиноборств зі сумарних 17-ти…

— Чесно кажучи, не знав такого, не слідкував. Коли перебуваєш на полі, зрозуміло, не звертаєш увагу на подібні речі, то вже потім цікаво їх розглянути… Що ж, це одна з частинок футболу, яку в моєму випадку справді бажано покращити.

— За поточний рік під керівництвом різних тренерів Ви кілька разів змінювали позицію в нападі: грали праворуч, у відтяжці, на вістрі. Де почуваєте себе найкомфортніше?

— Оптимальне для мене місце правого півзахисника-нападника. Просто коли змінюється тренер, змінюється бачення футболу, кожен спеціаліст коригує позиції деяких гравців. Для мене головне те, що ці зміни відбуваються в рамках гри в нападі, й мене не ставлять, умовно кажучи, захисником.

— Як, наприклад, Гуцуляка, котрий за поточний рік виступав і на фланзі оборони, й на фланзі півзахисту, а тепер — на вістрі атаки…

— Так, Олексій сьогодні — головний універсал нашої команди. Він, по-моєму, крім воріт, здатен грати будь-де. Це дуже непросто, бо доводиться звикати до нових, часом дуже незвичних, умов на полі.

— Про справи командні. За результатами першого кола «Карпати» лише на 10-му місці…

— Ви самі сказали, що завершилося тільки перше коло. Наше завдання незмінне — перша шістка. Зверніть увагу, яка щільність у таблиці: раз-два виграєш — і вже у верхній частині. Хоча, безумовно, на цьому відрізку ми планували виступити краще. Та це футбол, тут неможливо все передбачити.

— 12 тур Чемпіонату УПЛ відбудеться за два тижні. Чи є вже плани, як і де команда готуватиметься під час «вікна»?

— Достеменно не знаю наразі (інтерв’ю записане ввечері понеділка. — УПЛ). Розкладу не маю, зокрема, тому, що нам до четверга дали вихідні. Думаю, залишимось у Львові й будемо тут готуватися.

— У першому матчі другого кола львів’яни зустрінуться з «Олександрією». Поєдинком із підопічними Володимира Шарана «Карпати» відкрили для себе поточний сезон, і невдача в ньому започаткувала цілу серію.

— Нового точно нічого не буде — ми добре вивчили цю команду. Знаємо, як вона грає. З другого боку, знати знаємо, а все ніяк не можемо перемогти її. Спробуємо зробити це за два тижні.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: