"Матч з "Карпатами" зіграємо на "Авангарді"

27 грудня 15:31
Переглядів: 142
Default Image

Генеральний директор ФК «Зоря» Сергій Рафаїлов поговорив з кореспондентом прес-служби щодо нагальних питань по домашньому стадіону «Зорі» - «Авангарду»:

- Сергію Васильовичу, питань по стадіону накопичилося чимало. Але хочеться почати саме з питання щодо висвітлення ...


- Як ви знаєте, навесні цього року, коли завершився матч «Зоря» - «Волинь», Федерація футболу України заборонила луганській «Зорі» проводити домашні матчі на «Авангарді» до приведення футбольного поля і стадіону до вимог Регламенту Прем'єр-ліги.

У цьому пункті перебувало освітлення. Те освітлення, яке було раніше, не відповідало ніяким нормам. Тому, команда змушена була грати в світлий час доби. Вимоги телебачення зараз дуже жорсткі. Необхідна нормальна картинка, а для цього освітлення має бути не менше 1200 Люкс.

Крім того, прожектори, які стояли до цього на освітлювальних щоглах, доводилося постійно міняти. Перед кожною грою ми витрачали близько 50 тисяч гривень на лампи, багато з яких протягом гри згорали. Освітлення на «Авангарді» не відповідало ніяким нормам.

Тому, керівництвом клубу було прийнято рішення після капітальної реконструкції футбольного поля перейти до питання освітлення.

Весь процес виявився дуже непростим. На заводі «Phillips», де виготовляли нові світильники - велика черга. Наш стадіон не був включений до цього реєстру. Але, завдяки президентові клубу Євгенові Геллеру, дане питання було вирішено і прожектори були завезені вчасно. Як і було обіцяно, до Нового Року освітлення було встановлено. Зараз закінчується монтаж системи управління на кожній щоглі. У найближчі дні ця робота буде завершена.

Для стадіону «Авангард» гостро стоїть питання електроенергії. У кожному разі, нинішньої кількості енергії не вистачає.

- Оптимальний вихід із становища - будівництво підстанції ...

- Для того, щоб все працювало безперебійно - потрібно будувати підстанцію і підводити сюди потужності. Проект на це будівництво вже узгоджений. Погоджено також виділення електроенергії. Залишилося тільки будувати. А для того, щоб будувати - потрібні гроші.

- Звідки ж їх взяти?

- Найближчим часом буде затверджуватися обласний бюджет. Я як депутат обласної ради, буду в курсі всіх подій. Але є один нюанс: жодна будівельна фірма не працює в борг. Всі хочуть передоплату. При тому, передоплату хочуть у розмірі, як мінімум, 80%. Бюджет не готовий виділяти гроші вперед. Питання про те, хто буде платити ці 80%, рано чи пізно все одно буде піднято.

- У скільки ж обійдеться будівництво підстанції?

- На момент підготовки проектно-кошторисної документації ця сума становила 10,5 мільйонів гривень. Природно, кожен місяць щось дорожчає і на сьогоднішній день ціна, я думаю, вже вище. Зростає вартість матеріалів, заробітна плата ...

- Раз вже ми торкнулися теми фінансів: всі роботи з висвітлення на «Авангарді» проведені за рахунок ФК «Зоря»?

- Поки що так. Сподіваємося, що до Нового Року більшу частину грошей нам повернуть.

- Планується проведення тестового включення нового освітлення?

- Виконавці пообіцяли, що до Нового Року вони зможуть провести тестове включення. Нехай, не чотири щогли відразу, але помачтовое включення буде. Перевірка освітлення відбудеться. Регулювання самого освітлення буде проводитися вже після Нового Року.

- Поле підготовлено, освітлення теж. Чи є у вас впевненість, що в березні матч з «Карпатами» ми проведемо на «Авангарді»?

- Однозначно. Матч з «Карпатами», як і всі наступні домашні матчі, «Зоря» зіграє на «Авангарді». Звичайно, нам належить ще багато роботи. Наприклад, в плані електроенергії. Поки що її немає, а підігрів та освітлення потрібно буде включати.

Генератор для підігріву вже завезено. Завтра мають вже приступити до робіт з його налагодження та підключення. Очікуємо приїзд фахівців, які виконають цю роботу і покажуть, що все функціонує. Цього тижня закінчується монтаж блоків управління підігрівом. Після цього, нам залишиться лише шукати фінансування для нормального забезпечення функціонування підігріву футбольного поля.

- Підігрів ми плануємо включати в лютому?

- Все буде залежати від погодних умов. Раніше включати його немає необхідності. Підігрів потрібно включати за місяць, прогріти і просушити поле, щоб не було льоду і води, земля щоб була не мерзла і поле не було травмоопасним для футболістів. Можливо, погода дозволить і не включати підігрів.

- Раз ми плануємо грати на «Авангарді», то хочеться озвучити питання і з абонементами на весняну частину ...

- Уже зараз розробляється дизайн та виготовлення нових абонементів. А з першого лютого розпочнеться їх реалізація.

- І, наостанок, з кадрових перестановок: команду поки що залишили тільки Тарас Лазарович та Ігор Шуховцев?

- Так, розташування команди покинули тільки ці два гравці. Інших кадрових змін поки що в команді немає, але, природно, вони будуть. Безумовно, будуть і гравці, які підсилять нашу команду. Переговори йдуть. Як тільки буде наближатися час зборів - потік інформації буде збільшуватися. Зараз же команда у відпустці.

 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: