Матеріали розслідування грошових махінацій ФЛАУ подані в СБУ

09 жовтня 11:16
Переглядів: 129
збірна

Матеріали розслідування грошових махінацій ФЛАУ подані в СБУ

Спецкомісія з перевірки фактів правопорушень у діяльності ФЛАУ завершила свою роботу

П'ятого жовтня закінчився термін роботи комісії Державної служби у справах молоді та спорту з перевірки фактів фінансових та інших правопорушень у діяльності керівництва Федерації легкої атлетики України, зокрема, особами штатної національної команди. В цей же день голова Держслужби Равіль Сафіуллін провів прес-конференцію, де остаточно розставив у цій справі всі крапки над «i». В принципі, нічого нового він не повідав, проте озвучені ним конкретні цифри і рішення звернули на себе особливу увагу.

- Третього вересня в Державній службі молоді та спорту була створена комісія на чолі з моїм першим заступником Сергієм Глущенко, - нагадав Равіль Сафілуллін. - Перед нею стояло завдання перевірити факти правопорушень у діяльності ФЛАУ, викладених у зверненні до нас великої групи спортсменів-легкоатлетів. І вже по завершенні першого проміжного етапу роботи було виявлено невідповідність інформації фактичної і представленої у звітних документах федерації. Продовживши розслідування, ми отримали чіткі цифри, які, м'яко кажучи, здивували. Зокрема, на останній передолімпійський збір в Кисловодську Держслужба виділила 68 тис. доларів. З них видатки на суму 21 тис. виявилися не підтверджені документально. Точніше, підтверджені, але на бланках бази в Кисловодську, яка давно вже не функціонує. Їх надав керівник української делегації, старший тренер національної команди Костянтин Степанцов. Подальший хід розслідування виявило, що в період з квітня 2011-го по липень 2012 року, згідно з наданими документами, таких зборів у Кисловодську було проведено дванадцять. Запит ж до Росії спростував цю інформацію на корені. Перевірка показала, що жоден з зборів не було проведено на тій базі і в тих умовах, про які йшлося у звіті. Тобто, наші легкоатлети в Кисловодську дійсно бували, але знімали житло в приватному секторі і тренувалися незрозуміло де. Всього ж надійшло підтвердження фальсифікації звітних фінансових документів на суму 1 млн. 315 тис. гривень!

Не знаю, як назвати «винахідливість» Степанцова і ставлення до неї керівництва ФЛАУ: «довіряють - не довірилися?» У будь-якому випадку це сумно, тому я не знімаю відповідальності і з себе. Але в результаті озвученого вище, ми видали накази про звільнення держтренер з легкої атлетики Валерія Александрова і головного тренера збірної України Олександра Апайчева. Костянтин Степанцов в даний час знаходиться на лікарняному, тому рішення по ньому буде прийнято після його ознайомлення з актом комісії і наданням пояснень. Також уточнюються деякі факти щодо начальника національної команди Руслана Руссу.

А матеріали з результатами роботи комісії передані для подальшого розслідування в компетентні органи. Зокрема вони спрямовані на ім'я першого заступника голови СБУ - начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління СБУ Олександра Якименка.

Також Равіль Сафіуллін прояснив ситуацію, що склалася в переддень Олімпіади на базі «Святошин». За його словами, існує Положення, згідно з яким заявка на проведення навчально-тренувальних зборів подається в Держслужбу за 20 днів. Однак, як було зазначено в пояснювальній записці начальника команди Руслана Руссу, остаточне рішення щодо бази «Святошин» було прийнято керівництвом збірної всього за день до заїзду спортсменів. Природно, спочатку і виник скандал навколо якості харчування. Керівництво ФЛАУ від цього відхрещувалося: мовляв, гроші виділяє Держслужба, а воно тут ні при чому. Але як же «ні при чому», якщо Александров є першим віце-президентом федерації, а Апайчев - віце-президентом?! У той же час ми знайшли можливість виділити готівкові кошти на проведення збирання через всього п'ять днів після його початку. Так хто ж реально винен у такій ситуації?

Глава Держслужби у справах молоді та спорту не обійшов увагою і ще дві делікатні теми. Перша з них полягала в наступному. У серпні до нього звернулися легкоатлети - Ольга Саладуха, Максим Мазурик та Наталя Лупу - з питанням щодо невиплати їм коштів безповоротної фінансової допомоги на підготовку до Олімпіади у Лондоні. Ці кошти виділив НОК України через Федерацію легкої атлетики для 17 спортсменів. Проте жоден атлет на той момент гроші не отримав. Після цього Держслужба терміново направила запити в Олімпійський комітет та ФЛАУ. Відповідь НОК свідчив, що 31 травня 2012 року на засіданні її виконкому затвердили розподіл фінансової допомоги кандидатам до олімпійської збірної з метою забезпечення їх ефективної підготовки. У тому числі виділили 161500 грн. для сімнадцяти легкоатлетів (по 9,5 тис. на кожного). Але тоді спортсмени цих грошей не отримали. ФЛАУ відхрещувалося, що не зробила цього з причини відсутності реквізитів атлетів. Однак варто було зробити цю тему надбанням гласності, як всі кошти були виплачені в повному обсязі буквально десять днів тому.

Друга тема також пов'язана з фінансами. Равіль Сафіуллін повідомив, що для кожної країни, що бере участь у міжнародних змаганнях під егідою IAAF, існує певна квота спортсменів і тренерів, яким проїзд та проживання з повним пансіоном оплачує Міжнародна федерація. За непідтвердженими даними, це 55% представників кожної делегації. Держслужба звернулася до ФЛАУ за роз'ясненнями. Але отримала відповідь: «Згідно із законодавством країни про валютні операції, вони контролюються Національним банком України».

- Дивна позиція ФЛАУ, чи не так? - Звернувся наостанок до журналістів Равіль Сафіуллін. - Та й взагалі вся ця історія особисто мені дуже неприємна. Адже не ходи нам колективна скарга самих спортсменів, то, можливо, діяльність Федерації легкої атлетики і далі була б таємницею за сімома печатками. А тепер, до речі, до нас почали надходити звернення і від представників інших видів спорту. Виявляється, там теж не все гаразд ...

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: