Майстри бойового гопака розповіли, які зміни чекають на них після визнання державою

19 квітня 16:58
Переглядів: 192
гопак

Нещодавно Верховна Рада України прийняла у першому читанні зміни до закону про фізичну культуру і спорт. Цим рішенням парламент визнав офіційними видами спорту: хортинг, спас і бойовий гопак, який відродив львів'янин Володимир Пилат. Зараз у Львові бойового гопака навчають двох тисяч людей. Визнання держави має дати їм фінансування та офіційний статус тренерам. Адже кажуть, що зараз усі витрати на плечах самих спортсменів.

Президент Міжнародної федерації бойового гопака Володимир Пилат зазначив: «Можливо, десь буде трохи легше зі спортзалами. Тому що зараз дуже дорого обслуговувати зал: світло, опалення ― це страшні гроші. Особливо зимою, то дуже тяжко. Якщо би частково держава взялася за оплату комунальних послуг, то це було би вигідно дітям».

Гопаківці суворо дотримують традицій. Тренування розпочинається молитвою. Виявляється, окрім сакрального значення, вона має ще й практичне. Бо підвищує частоту сердечних скорочень, як і пісня. Володимир Пилат розповідає: «Коли люди разом співали, в них автоматично ліквідовувався страх. Вони відважно йшли в бій, чули голоси один другого. Енергетика співу збільшувала біополе, давала впевненість».

Досліджуючи українські танці, Володимир Пилат виявив багато рухів, схожих на бойову техніку. Ці елементи адаптував до бойового гопака. Назви дуже колоритні: копняк, пістоль, закрут, вихор, голубець тощо.

У гопаківців, як і в запорожців, є вісім рівнів майстерності. Чотири учнівські ― новик, жовтяк, сокіл та яструб. Проміжний джура. Далі ―- козак, який відповідає званню майстра спорту.

Володимир Пилат розповідає: «Козаком не так просто було стати. Треба було в трьох боях взяти участь і вижити. А ще треба було в бою здобути коня, шаблю і пістоль». Найвищі ж ступені майстерності у характерників і волхвів.

Також у бойовому гопаку є кілька видів змагань. Однотан, де демонструють бойову техніку. Це як ката у карате чи бій із тінню в боксі. Двотан ― показовий виступ двох учасників. Тренер Володимир Білоус додає: «Далі є забава. Вона з обмеженим дотиком, де зупиняється удар. І борня, де використовують рукавички, шолом, капу, щитки».

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: