Меморіал Ернеста Юста: відгомін минулого і підготовка до ювілейного

08 квітня 15:25
Переглядів: 248
Меморіал Ернеста Юста

Не так давно ввійшов в історію 19-ий розіграш традиційного міжсезонного турніру пам’яті видатного тренера львівських «Карпат», а Федерація футболу області вже розпочала підготовку до наступного, ювілейного Меморіалу, який планується провести по-особливому.

Як відомо, будь-яке завершення успішного заходу – це початок організації наступного турніру. Тим більше, що є декілька інших цікавих аспектів. Річ у тому, що наступного року відзначатимемо 125-річчя українського футболу (перший історичний матч, як відомо, відбувся у Львові) та 30-річчя Федерації футболу Львівської області часів Незалежності України. У цей ювілейний контекст органічно вписується і 20-ий розіграш Меморіалу Ернеста Юста, який заплановано провести по-особливому. Так що на початку 2019-го року на учасників цих найпрестижніших змагань зимового міжсезоння чекають певні цікаві несподіванки. Принаймні уже є перші напрацювання та ідеї, як організувати турнір.

Щодо попереднього, 19-го за ліком, Меморіалу, в якому у фінальному матчі «Юність» (Верхня Білка) обіграла ФК «Миколаїв» (3:0), то в ньому взяло участь 57 команд, які спочатку змагалися у 15-ти групах, а згодом перейшли до раундів плей-оф. На 4-ох стадіонах зіграли 112 зустрічей (5 матчів не відбулися). Стадіон імені Богдана Маркевича у Винниках прийняв 56 ігор, львівський «Сокіл» – 28, «Арена Довге» – 22 та стадіон «УФК-Карпати» – 6. Ці поєдинки обслуговували 49 арбітрів та асистентів, 7 спостерігачів та 1 делегат.

Як повідомив заступник виконавчого директора Федерації футболу Львівської області Андрій Смольський, команди за турнір забили 448 голів: на груповому етапі – 345, в 1-16-ій фіналу – 66, в 1/8-ій – 19, 1/4-ій – 12, 1/2-ій – 3, у фіналі – 3. У середньому – 4,26 гола за гру. У 3-ох матчах арбітрам довелося призначати серії одинадцятиметрових.

Цьогорічний Меморіал Ернеста Юста вже став історією – до зустрічі наступного року на ювілейному турнірі.

До речі, «Юність» (Верхня Білка) стала 11-им переможцем цих міжсезонних змагань. Найбільше ж у них перемагали «Рух» (Винники) (4 рази). Далі розташувалися «Рава» (Рава-Руська) (3 звитяги), по 2 перемоги у «Скали» (Стрий) та «Карпат» (Кам'янка-Бузька), а також, окрім вище названих колективів, вигравали «Динамо» (Львів), «Карпати» (Львів), «Нафтовик» (Долина), «Нива» (Тернопіль), «Галичина» (Львів), «Шахтар» (Червоноград) і «Кар'єр» (Торчиновичі).

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: