Меморіал Івана Краснецького-2014: золотий дубль "Ніки"

02 червня 22:46
Переглядів: 205
гол

27-28 травня на Івано-Франківщині відбувся четвертий традиційний турнір дитячих команд «Меморіал Івана Краснецького». Футбольна громадськість краю з вдячністю згадала свого славетного земляка та достойно вшанувала пам’ять людини, для якої футбол став справою життя і служінню якому він віддав себе без останку. І хоча чотири роки тому цей видатний син українського народу передчасно пішов з життя, він і сьогодні залишається взірцем для усіх нас, а його шлях у футболі слугуватиме прикладом та надійним дороговказом для прийдешніх поколінь майстрів шкіряного м’яча.

Суперечку за головний приз та нагороди турніру цього року повела рекордна кількість колективів – 9 – юних футболістів (гравці 2001 р.н. і молодші) з Івано-Франківська – дві команди СДЮШОР «Прикарпаття», ДЮФК «Ніка-05», ДЮСШ №3, Тисменицького р-ну (РДЮСШ Тисмениці, дитяча команда «Колос» Братківці) та дебютанти змагань – вихованці спортивних шкіл з Калуша, Косова і Бурштина. Дитячі баталії 13 річних цього річ традиційно проходили на малій Батьківщині Івана Михайловича Краснецького в с. Братківці Тисменицького р-ну на арені, названій його іменем та у обласному центрі на запасних полях стадіону «Рух».

На попередньому етапі претенденти на трофей змагалися у трьох групах по коловій системі, а у фінальній частині учасники повели боротьбу безпосередньо за підсумкові місця. Їх знову було розподілено на три групи (по три команди в кожній). Першу склали переможці груп попереднього етапу, які розіграли головні нагороди турніру. До другої увійшли колективи, які, відповідно, фінішували у своїх групах другими. Це тріо виборювало місця з 4-го по 6-е. Решта команд змагалися за 7-9 позиції.

Одні із господарів турніру – братків чани нині фінішували дев’ятими. Над ними у табелі про ранги відповідно розташувалися косівчани (8-ме місце), калушани (7-ме) і бурштинці (6-те). Чільну п’ятірку замкнули вихованці СДЮШОР «Прикарпаття-2», які були на рік молодшими за інших. За крок від п’єдесталу цього разу зупинилися юні футболісти Тисменицької районної ДЮСШ. До трійки найсильніших у 2014 році увійшли виключно франків ці – СДЮШОР «Прикарпаття-1», ДЮФК «Ніка-05» та ДЮСШ №3, які за коловою системою у суперечці «кожен з кожним» визначили найсильнішого та призерів змагань. Інтрига протистоянь тримала у напрузі всіх учасників та уболівальників до останнього. Визначимо, що дві команди набрали у фінальній пульці однакову кількість очок – по 4. І лише за кращою різницею забитих і пропущених м’ячів тріумфатором «Меморіалу» стала дружина ДЮФК «Ніка-05» (тренер Андрій Нестерук). До речі, це друга поспіль звитяга «ніківців» у наших змаганнях. Подібне за коротку історію турніру сталося вперше. «Срібло» дісталося команді ДЮСШ №3 (тренер Василь Яцурак), а «бронза» - прикарпатським СДЮШОРівцям (тренер Ігор Мельничук).

Змагання пройшли у теплій, домашній атмосфері. Її позитив відчувався у всьому довкола – у поєдинках, спілкуванні дітей та наставників, у приязному ставленні уболівальників, зрештою, у призах і нагородах. Без них не залишились навіть ті учасники, яким не судилося ступити на п’єдестал. Усі вони отримали на згадку від організаторів пам’ятні відзнаки за участь у турнірі, а також грамоти, дипломи та футбольні м’ячі. Оргкомітетом було названо лауреатів. Ними стали: воротар – Олексій Стельмащук, захисник – Сергій Вінтоняк (обидва ДЮФК «Ніка-05»), півзахисник – Юрій Радульський (СДЮШОР «Прикарпаття-1»), нападник Василь Додюк, бомбардир – Назар Цвик (обидва – ДЮСШ №3). Кращим гравцем «Меморіалу-2014» визнано гравця команди-переможця Дениса Калина.

Заслужені призи, медалі й інші нагороди юні футболісти отримували з рук дружини Івана Михайловича Краснецького – Анни Тарасівни, дочок – Наталії та Ірини, онучок – Ліліани, Ірини, Анни, Вікторії, друга і партнера у «Спартаку», а пізніше – помічника на тренерській лаві «Прикарпаття» - Михайла Гнатишина, голови комітету дитячо-юнацького футболу Івано-Франківської обласної федерації футболу Василя Луцького.

Проведення турніру 2014 року стало можливим передусім завдячуючи зусиллям очільників обласної державної адміністрації, обласної ради, Тисменицької райдержадміністрації і районної ради. А, власне, організація «Меморіалу Івана Краснецького» відбулася за активної участі Департаменту освіти, науки, сім’ї, молоді та спорту ОДА (директор Сергій Дерев’янко), відділення НОК України в Івано-Франківській області (голова Мирослав Карабін), Івано-Франківської обласної федерації футболу (в.о. голови Тарас Клим), СДЮШОР з футболу «Прикарпаття» (директор Йосип Бербець).

На щирі слова подяки також неодмінно заслуговують заступник начальника управління спорту, начальник відділу олімпійських та неолімпійських видів спорту Департаменту освіти, науки, сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Михайло Марцинюк, голова комітету фізичної культури і спорту Івано-Франківського міськвиконкому Віталій Матешко, начальник відділу сім’ї, молоді та спорту Тисменицької РДА Василь Дзудзило, виконавчий директор обласного благодійного фонду «Прикарпатський футбол» Василь Луцький, працівники та тренерсько-викладацький склад СДЮШОР «Прикарпаття».

Якісну змагальну частину «Меморіалу» і оперативне вирішення різноманітних оргпитань забезпечили сільський голова Братківців Дмитро Мельникович, директор місцевої середньої школи Роман Кияшко, керівники ФК «Колос», а також директор Івано-Франківського міського центрального стадіону «Рух» Іван Слюсар.

Дієвими виявилися зусилля, скеровані на подальший розвиток турніру підприємств, організацій, комерційних структур: ПП «Західхімліс» (директор Петро Головатчук), ТОВ «Зортекс» (директор Михайло Литвин), ТОВ «Галеан» (директор Валерій Гавриленко), рекламного агентства «PRO100 реклама» (керівник Богдан Когутяк), а спільно із ними приватних підприємців Михайла Горчана. Миколи Бердара, Олександри Балагури, Зіновія Когутяка з обласного центру, Володимира Капусняка з Крилосу та інших.

Безумовно значущими для долі четвертого «Меморіалу» стали жести доброчинства футбольної громадськості краю – президента футбольного клубу «Гал-Вапно» Володимира Магаля, футболістів франківського ФК «Тепловик» та їхнього наставника Степана Дзюника, колишніх гравців, які виступали під орудою Краснецького-тренера – Романа Григорчука, Михайла Савки, Сергія Пташника, вихованця футбольного інтернату ВПУ №21 Юрія Синишина, прихильників ігрового та тренерського таланту Івана Михайловича Краснецького Олега Кантора, Петра Ковальчука, Віктора Данищука. Вагомим став внесок у реалізацію ідей турніру родини Івана Краснецького, його вірних друзів – сім’ї Белеїв, а також Михайла Гнатишина, Ігоря Костюка, Мирослава Федорківа.

Участь усіх причетних до змагань – юних футболістів, тренерів, добродіїв, їхня шляхетність гідні уваги, поваги і наслідування, дозволили віддати шану великій людині-патріоту Іванові Краснецькому, зробити чергові кроки до того, щоб пам’ять про видатного футболіста, наставника, педагога-новатора продовжувалася у звершеннях прийдешніх поколінь та була вічною. А турнір-спомин його імені – своєрідний фестиваль футбольних «зірок» майбутнього – й надалі посідав чільне місце у спортивному житті Прикарпаття та календарі Всеукраїнських футбольних змагань і у перспективі йому було дароване славне майбутнє.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: