Михайло Фоменко: "Планую відвідати матчі команд на міжсезонних зборах"

23 січня 00:10
Переглядів: 300
Михайло Фоменко

Головний тренер збірної України Михайло Фоменко розповів про те, чому Україна прийме США в Харкові і чого чекає від 2014 року.

- Михайло Іванович, сьогодні Федерація футболу України оголосила про те, що товариський матч збірних України і США відбудеться у Харкові. Чому перевагу віддали цьому місту?

- Це вже офіційне рішення? Якщо так, тоді можу сказати, що при виборі міста були різні нюанси, але зупинилися на Харкові. Значить, будемо грати там. Але взагалі всі ці питання в компетенції Володимира Лашкула і " Україна футбол Інтернешнл".

- Була інформація, що спочатку цей матч відбудеться у Львові.

- Особисто мені, як і всім футболістам, думаю приємно грати в будь-якому місті. Скрізь, де грала збірна, ми відчували теплу і шалену підтримку з боку наших уболівальників.

- Як загалом, ви задоволені, що першим спаринг-партнером українців в 2014 році буде збірна США?

- Звичайно. Це хороша і сильна команда. Упевнений, спаринг буде дуже корисним і для нас, і для суперника. Однак про те, яким буде склад, і на чому ми будемо робити акцент в цій грі, говорити рано. Нехай це залишиться нашою внутрішньою кухнею.

- Чи передбачає підписаний контракт відповідь візит збірної України в США?

- Наскільки мені відомо, поки що немає.

- 23 лютого в Ніцці відбудеться жеребкування відбіркового турніру чемпіонату Європи 2016 року. Ви плануєте вирушити до Франції?

- Думаю, що так. Принаймні, такі плани справді є.

- Як і раніше ви говорили, переваг щодо суперників у вас немає?

- Цілком правильно.

- За новим положенням УЄФА один тур відбіркового турніру буде розтягнутий на три дні. Чи створить це проблеми для тренерського штабу збірної України ?

- Чому так вирішили, краще, напевно, запитати у УЄФА. Нам ніяких пояснень не надходило. З іншого боку, в такі ж умови потрапляє не тільки збірна України, але і всі інші команди. Так що будемо грати. І дотримуватися правил, які висуває УЄФА.

- До п'ятого березня більше місяця, клубні команди вирушили на збори. Чи є у вас плани подивитися, вивчити, як до сезону готуватимуться гравці збірної України?

- Звичайно. Зараз у них втягуючий етап, а вже на другому зборах можна буде побачити більш чітку картину, хто і як готується. Думаю, що буду на зборах "Динамо" і "Дніпра" в Іспанії, після того як вивчимо графік їх контрольних ігор.

- Об'єднаний турнір в Ізраїлі, де зіграють "Шахтар" і "Металіст", входить в плани вашого турне?

- Обов'язково .

- Багато "збірників " сезон почнуть наприкінці лютого, коли почнуться ігри в 1/16 фіналу Ліги Європи. На ваш погляд, у кого з наших клубів найсильніший опонент у єврокубках ?

- Шанси є завжди, навіть, коли їх немає. Все залежить від того, як наші клуби підготуються до сезону на зборах. Тільки клубні наставники кращого всього знають, в якому стані наші команди підійдуть до цих ігор. Бажаю всім клубам удачі, щоб вони обіграли своїх суперників.

- Як ви провели свою відпустку? Відпочили після такого важкого року, який вийшов для збірної України?

- Мій відпочинок був традиційний: вдома, в Україні.

- Чого очікуєте від наступного року?

- Якщо чекати і нічого не робити, результату не вийде. Потрібно працювати.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: