"Михайло Кополовець обхаяв своїх тренерів і свій колишній клуб "Закарпаття"

29 січня 19:22
Переглядів: 359
Default Image

Прес-конференція керівників та тренера ФК «Закарпаття» з журналістами.

Підведення підсумків першої частини та підготовки до другої половини сезону 2010/2011, селекційна політика клубу – саме ці питання піднімалися на прес-конференції за участі керівників та тренера «Закарпаття» з представниками мас-медіа. Участь у прес-конференції взяли віце-президент Олег Мукомел, генеральний директор Іван Шіц, головний тренер Ігор Гамула та капітан команди Дмитро Бабенко.

На початку заходу з святами, що минули привітав журналістів Олег Мукомел, побажав представникам ЗМІ здоров’я та успіхів у роботі.

Олег Вікторович також зробив аналіз виступів команди в першій половині сезону, а також розвіяв погані чутки про нестабільну фінансову ситуацію в ФК «Закарпатті».

Подаємо цю зустріч в питаннях і відповідях.

— Олег Мукомел (Далі О.М.): Першим етапом змагань першості в повній мірі ми невдоволені – в першу чергу місцем в турнірній таблиці, це потрібно буде виправляти. Можливо, ми, як керівники допустили певні прорахунки, але це – життя. Як казав покійний Прокопенко: «В футболі логіки шукати не слід». В цілому ситуація в команді нормальна, проблем глобальних нема, фінансування теж на відповідному рівні, тренерський, керівний і адміністративний штаб укомплектовані, були невеликі проблеми з полями, але виходимо з цієї ситуації. А те, що у ЗМІ з’явилася інформація про припинення фінансування – зовсім не відповідає дійсності. Щодо футболістів, то були проблеми із здоров’ям в окремих гравців, яким робили хірургічне втручання, до цих пір відновлюється Володимир Браіла. Але шукаємо інших виконавців, адже у нас завдання одне – вийти в Прем’єр-лігу.  

— Що скажете про кадрові ротації в команді?

— Ігор Гамула (Далі — І.Г.).:Коли команда не виконує поставлені перед нею завдання, напрошується зміна. Тренерський штаб зберігся, тож зміна буде стосуватися складу команди. Нині шукаємо підсилення у кожну лінію, поки проглядаємо футболістів. За тих гравців, яких запросили на огляд стає соромно. Мабуть вони гадають, що приїхали на Закарпаття попити пива та скуштувати гурки з пікницею, а не показувати свої здібності на полі. Є «на олівці» багато футболістів, але називати прізвища заздалегідь не буду. Після першого контрольного матчу залишилися Мельник, Нудний, Олефір та Сантрапинських. В наступних матчах продивимося ще кількох футболістів, відберемо сильніших на турецький збір. З гравців, які в нас були - виставили на трансфер Заставного та Свиридова, можливо до кінця зборів їх кількість може зрости. А в тому, що в нас буде серйозне поповнення в команді – не сумніваюся, завдяки нашим керівникам. Провалів, подібних бурштинському матчу у першому колі, тепер бути немає. У нас просто немає права на помилку, вона нам може коштувати місця в прем’єр-лізі, футболісти це прекрасно розуміють.  Тому просто знаходитися в команді  ніхто не буде. Гадаю, що на турецькому зборів визначимо коло гравців, які гратимуть у весняній частині першості. 

— Як капітан команди, що скажеш про фізичний і психологічний стан новачків?

— Дмитро Бабенко:Поки вони гарно бігають, нічого більше сказати про них не можу, адже зіграний лише один контрольний матч. А психологічна ситуація в команді нормальна.

— У відсотковому відношенні, наскільки слід підсилити команду?

— І.Г.:Враховуючи, те, що знаходимося на третій сходинці – відсотків на 20-25%.

— В разі виходу «Закарпаття» в прем’єр-лігу, враховуючи коротке міжсезоння проводите підбір гравців, які зможуть грати на такому високому рівні?

— І.Г.: Проводимо селекцію з прицілом на прем’єр-лігу, щоб влітку не довелося перебудовувати команду, як це було в минулому сезоні. Тож якщо ставимо високі цілі, доводиться зараз комплектувати команду відповідними виконавцями.

— Чи доводиться вести боротьбу за кваліфікованих футболістів з іншими клубами?

— І.Г.:Без цього не обходиться. Через ліміт не можемо брати легіонерів. В разі сприятливих обставин влітку можемо собі це дозволити.

— А щодо закарпатців. Вдалося домовитися з Чонкою або з іншими вихованцями закарпатських тренерів?

— І.Г.: На жаль, Юрій відмовився йти в клуб. Дуже шкода, бо через кілька років його футбольний ріст припиниться на цьому рівні і талант пропаде. Мабуть місцеві футболісти не дуже й прагнуть потрапити в головну команду краю.  Деякі хочуть, але вже не можуть, а ті, що можуть чомусь не хочуть.  Є окремі гравці на майбутнє, але в мене часовий ліміт і готувати футболістів немає коли. Це той же Кундрик, Трухан.

— В чому причина, що закарпатці не хочуть іти в наш професійний клуб?

— Той же Чонка, за чутками, їздив в «Шахтар», в німецький клуб Бундес-ліги, напевно гадає, що там солодко, а тут потрібно працювати.

О.М.: Приклад росту футболіста – Тарас Михалик, якого ми взяли з ЦСКА, потім він перейшов в «Динамо» й нині є провідним гравцем збірної. А хтось думає, що він вже готовий майстер і працювати на полю йому не потрібно. А з другої сторони дивує поведінка Михайла Кополовця, який лікувався за кошти клубу, а потім за нашою спиною підписав контракт з «Карпатами», хоча за нормами УЄФА гравець за 6 місяців до завершення строку діючого контракту має поставити до відома керівництво клуба про бажання змінити команду. Михайло цього не зробив аж доти, поки «карпати» самі нам цього не сказали. Хоча ми йому пропонували контракт на тих же умовах, що й «Карпати», але він не схотів грати за рідний клуб. Більше того, він обхаяв тренерів, які доклали чимало зусиль для його становлення як гравця, і колишній клуб в якому став футболістом.

— В останні кілька років постійно спостерігаємо групу з 20-30 гравців, які мігрують з однієї команди в іншу. І чомусь та команда, в якій вони з’являється вилітає з вищого дивізіону в нижчий. Чому так відбувається?

— І.Г.:Спочатку слід взяти досвідчених гравців й до них підтягувати молодь. А от ми вилетіли в першу лігу і наша молодь розійшлася.

О.М.: Всі гравці в нас на контракті, щоб вони зберегли фізичні кондиції  дали їм можливість грати за команди, які беруть участь в обласному чемпіонаті. А щодо футболістів, які переходять з команди в команду, то це через брак молодих футболістів. На жаль, нині важко знайти готового молодого футболіста, тому таке явище й відбувається. Навіть в ужгородській СДЮШОР тренери зацікавлені віддавати своїх здібних вихованців в інші команди, а не наш клуб. Ми, навіть, вдалися до експерименту, призначили стипендію юним футболістам, а тренерам доплачували за їх роботу, але результат вийшов нульовим. Більше того, один з тренерів заявив, що маємо за кожного вихованця, який заграє в «Закарпатті» приплачувати по 15 тис. у.о. І це, незважаючи на те, що школа утримується за рахунок бюджетних коштів області, а потім наші вихованці їдуть захищати кольори  інших команд в другі регіони.

Іван Шіц (Далі — І.Ш.): Для цього, щоб припинити відтік здібних гравців, вкрай потрібен ще один професійний клуб в області. Зустрічався з цього приводу з представниками Берегова, Мукачева. Ми, навіть готові надати будь-яку допомогу в організаційних й матеріально-технічних питаннях. Якщо в нас буде друга ліга, то побачите, що збережемо для «Закарпаття» 70-80 % молодих талановитих гравців. Більше того, всі вищі футбольні інстанції зійшлися на тому, що потрібно з молодими гравцями професійним командам, які є в регіоні укладати контракти, так званий «Контракт розвитку», завдяки якому молодий футболіст спочатку грає в рідній команді. Більше того, з наступного року зменшать віковий ценз для футболістів 1-ї ліги до 19 років.

— Яка співпрацюєте з новим керівництвом стадіону? (Авт.: після зміни керівництва міста – змінився й директор стадіону)

— І.Ш: У нас нормальні ділові відносини. Вчора мали зустріч з новим директором і наразі проводимо акт звірки. Окрім  того, 8 лютого пройде перше судове слухання по ніби-то заборгованості ФК «Закарпаття» КП «Стадіон «Авангард»». Іншими словами, йде робочий процес з метою знайти компроміс з новим керівництвом стадіону.

— Чи знаєте вже своїх спаринг-партнерів на турецьких зборах?

— І.Г.:Є домовленість з ярославським «Шинніком» (Росія), польським клубом тамтешньої прем’єр-ліги, «Дніпром» (Могильов, Білорусія), ще на 23 та 26 лютого чекаємо на підтвердження зустрічей від команд.

— Кого б назвали головними конкурентами «Закарпаття» у боротьбі за путівку до Прем’єр-ліги?

— І.Г.:«Чорноморець», «Олександрія», «Сталь» але в першу чергу ми повинні дивитися на себе і рахувати свої очки.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: