Михайло КОЗАК: «В «Олександрії» не ділять людей за географічним принципом»

21 липня 15:34
Переглядів: 400
Default Image

12 – 23 серпня у китайському Шенжені відбудеться ХХVI Всесвітня літня Універсіада. Наша студентська збірна з футболу очолювана Володимиром Лозинським у своєму стартовому матчі Універсіади-2011 зустрінеться з командою Малайзії. Участь у складі нашої футбольної дружини візьмуть і троє львів’ян-студентів Львівського державного університету фізичної культури: Борис Баранець «Оболонь»), Олексій Омельченко («карпати») та Михайло Козак («Олександрія»). Про підготовку до студентської Універсіади, виступи в «Олександрії» та навчання в ЛДУФК «СПОРТИВКА» спілкувалася із львів’янином Михайлолм Козаком. 

За графіком Шарана

-Збір відбудеться на початку серпня, -- каже Михайло Козак, - а точніше першого серпня. Нашими суперниками мають стати, якщо не помиляюсь збірні Росії, Бразилії та Малайзії. Ці три гри визначать нашу подальшу долю на Універсіаді. А так зараз знаходжуся в розташуванні своєї команди «Олександрії», працюю на тренуваннях, адже стартував чемпіонат прем’єр-ліги, є календарні ігри. Тому готуємося згідно графіку, який склав наш головний тренер Володимир Богданович Шаран. 

-Яке завдання перед «Олександрією» на сезон?

-Гадаю, що першочерговим завданням всіх команд, які виходять в прем’єр-лігу з першої ліги є закріпитися в еліті. Адже прем’єр-ліга – це зовсім інший рівень. Тому для нас завдання просте – грати у свій футбол, перемагати та набирати максимум очок. А також залишитись у прем’єр-лізі, а далі гадаю можна буде відштовхуватися від прогресу команди, бо на результат впливає багато факторів: фінанси, придбання нових футболістів, які б підсилювали гру.

-Охарактеризуй наступного суперника «Олександрії»?

-Наступним суперником буде луганська «Зоря». Тур ми гратимемо в п’ятницю. Я бачив їхні два матчі і вважаю, що «Зоря» зараз є дуже хорошою командою. Хоча результат у них  невдалий, але вважаю, що порівнянні з попереднім сезоном ця команда додала та підсилилась хорошими придбаннями. Тому буде дуже цікаво. Тим паче, що для нас був дуже важкий матч з київським «Динамо». Ми хоча й очок не взяли, але віддали дуже багато сил у цій грі. Тому на «Зорю» всі налаштовуються з великою відповідальністю і прагнуть взяти максимум очок у цьому поєдинку. Матч буде важким, тут ще й треба враховувати погодні умови, адже зараз в Україні стоїть спекотна погода. Проти «Динамо» грали в 17:00, дуже спекотно було. Хоча я у цій грі не брав участі, але день перед тим гра за дубль. Тоді гра взагалі розпочалася в 16:00… Тому при спеці на перший план виходять бійцівські якості та характер.

-В «Олександрії» є гравці, які колись з тобою грали за «Львів». Це допомагає?

-Це стало важливим фактором, коли я прийшов в «Олександрію», під час періоду адаптації. А зараз, коли вже пройшов певний період часу я вже цілковито адаптувався. У нас гарний мікроклімат всередині команди. Незважаючи на те, що зараз вже знов відбувається оновлення колективу всі вже один до одного «притерлися». Тому на перших порах дуже добре, коли в новій команді є футболісти, з якими ти колись разом грав в інших командах.

-У Кубку України до якої стадії плануєте добратися?

- «Олександрія» дуже добре грала, коли ще була в першій лізі на Кубок України і досить далеко проходила. Можливо, президент команди, зважаючи на виступи в Кубку в попередньому сезоні може поставити високе завдання. Однак, поки що ще нічого не було нам конкретно сказано з приводу Кубка України. Найближчим часом їх будуть розглядати ці питання. Дуже велику роль у кубкових протистояннях відіграє фарт.

У ЛДУФК допомагають однокурсники

 -Ти є студентом Львівського державного університету фізичної культури. Як вдається поєднувати навчання із щільним футбольним графіком?

-Коли є бажання та наснага до навчання тоді ці речі можна співставляти. Звичайно, було б набагато легше, якби я виступав за львівську команду, а так я в Олександрії. Щоправда, у мене вільний графік відвідувань в ЛДУФК. Однак, попри це намагаюся у вільний час вивчати предмети, готуватися до сесії та складати іспити. У цьому плані допомагають мої однокурсники, дають мені матеріал. В принципі всі з розумінням відносяться до поєднання кар’єри гравця та навчання у виші. Тому я дуже задоволений, що поступив саме у цей навчальний заклад та обрав такий фах.

-Твоїм партнером по студентській збірній стане Борис Баранець, з яким ти разом виступав ще у ФК «Львів»…

-Так, ви праві. З Борисом я знайомий ще за виступами у цій команді. Зараз він виступає за київську «Оболонь». Однак, я з ним підтримую зв’язок у телефонному режимі. Стосовно Універсіади, то намагатимуся зіграти на повну потужність, аби гідно представити нашу державу.

-В «Олександрії» є кілька  «західників», навіть головний тренер команди Володимир Шаран родом з Івано-Франківщини. Така своєрідна «діаспора» тобі допомагає?

-У нас в команді не ділять людей за географічним принципом. Наприклад, люди, які зі мною спілкуються, то відразу переходять на українську мову. І це, навіть при тому, що в буденному житті між собою спілкуються російською. А так ніхто не звертає увагу на те, хто і з якого регіону України родом.  

 

 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: