Микола Смирнов: "До 100-річня водного поло готуємось уже сьогодні"

08 червня 22:20
Переглядів: 251
Микола Смирнов

Останній тур чемпіонату України з водного поло, що завершився у Львові, став успішним для команди господарів.

Ватерполісти львівського «Динамо» вперше після тріумфу у 1995-ому році стали чемпіонами України. Враженнями від побаченого у Львові, а також від чемпіонату України поділився президент Федерації водного поло Львівщини, бронзовий призер Олімпійських ігор у Сеулі Микола Смирнов.

- Миколо Олександровичу, чи очікували чемпіонства від «Динамо» у цьому сезоні? 
- Очікувати було складно, незважаючи на те, що зібрали хорошу команду. Ця перемога є дуже приємною. Коли команда їхала на тур до Маріуполя, мабуть, мало хто сподівався, що будемо чемпіонами. «Іллічівець», маючи п’ять очок відриву, був впевнений у своїй перемозі у чемпіонаті. Коли наші хлопці перемогли їх на виїзді, от т оді і появилася надія. На щастя, збереглася інтрига у чемпіонаті.

- Тур у Львові пройшов на хорошому організаційному рівні. 
- На думку багатьох людей, тур у Львові пройшов на дуже високому рівні. Це було справжнє свято. Водне поло у нас люблять, є традиції цього виду спорту. Кількість глядачів на матчах мене не здивувала. Я чекав, що прийде багато вболівальників.

- Під час матчів у Львові не хотілося Вам згадати молодість і самому стрибнути у басейн? 
- (Сміється). Ні, я вже своє відіграв. У мене такий вік, коли мені приємно лише спостерігати за цією грою і від цього отримувати задоволення.

- Якщо брати спортивну складову, у чому «динамівці» були сильнішими за «Іллічівець»?
- Без бажання нічого не буває. Думаю, це перший фактор. По-друге, у нас в команді є чимало дуже досвідчених гравців і перспективна молодь. Були періоди у матчах, коли тренер «Динамо» Ігор Зінкевич (на фото Євгена Кравса) випускав в гру молодих гравців. Він не просив їх забивати голи, а зіграти 0:0. Це було зумовлено тим, аби дати відпочити досвідченішим та віковішим гравцям. Молоді ватерполісти, якщо будуть нормально тренуватися, наступного року можуть бути уже основними бійцями команди. Загалом, виступ молоді мене не здивував. Цих гравців я пам’ятаю змалку і бачу, що у них ще є потенціал. Вони можуть ще додати.

- Здивувало Вас те, що чемпіоном України стала команда, яка немає належних умов для тренувань? 
- Це якраз один з тих моментів, який закликав сумніви у перемозі «Динамо». Команда тренується у басейні розмірами 25х10 метрів, а потрібно грати у басейні з розмірами 30х20. Утім, я не помітив великих проблем у команди при переході з «малої» води на «велику». Гравці почували себе нормально. Якби ми програли, то, звісно, багато б говорили про те, що у нас немає нормального басейну. На щастя, потенціал і бажання був набагато більшим, і це дозволило нашій команді перемогти.

- Цього року у чемпіонаті України дебютувала ще одна львівська команда - «УФК-Динамо-2», яка посіла шосте місце. 
- Думаю, наступного року ця команда може боротися за четвірку кращих в Україні. Команда матиме уже певний досвід і, можливо, хтось з першої команди «Динамо» її підсилить. Якщо б там були два гравці з досвідом, можливо, результат був би кращим. Також вважаю, що хтось з другої команди цього року може потрапити і до першої. Загалом, потрібно віддати належне Олександрові Свіщову (на фото), який підтримав ідею другої команди і їй допоміг.

- Кажуть, наступного року чемпіоном України буде «Динамо», а «УФК-Динамо-2» - срібним призером першості.
- (Сміється). Можливо. Це може статися, якщо все буде погано у «Іллічівця».

- Миколо Олександровичу, як Вам взагалі рівень чемпіонату України? Чи можете порівняти його з тими часами, коли Ви були професійним ватерполістом? 
- Якщо я це буду робити, хтось подумає, що я необ’єктивно підходжу до справи. На жаль, зараз рівень зовсім інший. Як приклад, Вадиму Скуратову уже 46 років, а він є одним з кращих гравців не тільки «Динамо», а й усього чемпіонату загалом. У ті часи, коли ми грали, це було б неможливо. Кому було, скажімо, за 35 грати з професіоналами йому було дуже складно. Насамперед фізично. Він не витримував тих швидкостей. Зараз не ті швидкості та й рівень техніки не той. До речі, у наших молодих гравців слабка технічна підготовка. Якщо простіше – це сила чи щільність удару.

- У Львові зараз ходять чимало чуток про реконструкцію басейну «Динамо», що на вулиці Стуса.
- Спроби та розмови щодо цього ведуться уже років з десять. Чув розмови взагалі про те, що на цій території планували будувати будинки. Оскільки я на цьому басейні виріс, чути про це мені неприємно. Потреба у реконструкції, звісно, є. Для людей басейн був би потрібний.

- Наступного року відбудеться 100-річня львівського водного поло, а також 65-річчя команди «Динамо». Які плануються заходи святкування? 
- Уже є точно дата святкування – 26 липня 2014-ого року. Саме сто років тому у Львові була проведена перша гра і до цієї дати ми дотичні. Уже сьогодні починаємо запрошуємо усіх людей, які мають відношення до водного поло на Львівщині. Думаю, що на цю подію бажають приїхати усі. Життя розкидало людей по всьому світу, тому ми завчасно почали працювати над цим питанням.

Захід проведемо на території «Євроспорту» (колишній «Спорткомбінат»). Думаю, приємно буде усім, адже усе водно поло починалося саме тут. Окрім офіційних частин, плануємо провести історичний товариський матч. Можливо, до Львова приїде польська команда. Швидше за все, гратимуть професіонали. Також у цей час запропонували у Львові провести Кубок України.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: