Микола Жовтюк: "У "Карпатах" все на значно вищому рівні, в тому числі й умови відновлення"

04 вересня 12:41
Переглядів: 252
жовтюк

Чернівецька "Буковина" відіграла в цьому сезоні вже 5 офіційних матчів: 4 – в першості України і один – у рамках Кубку України. Позитивними результати чернівчан назвати важко через 5 поразок у п’яти іграх. Скоріше, такий собі стовідсотковий негатив. Але, якщо зважити на те, що більшість гравців "Буковини" - це футболісти, які мають досвід в основному в чемпіонаті Чернівецької області, а всі лідери, які грали в команді навесні, рорзпочали сезон в інших, більш благополучних із фінансової точки зору клубах, цей показник не є чимось катастрофічним.

Та й самий час відмітити появу нових лідерів у складі команди. Лідерів, що віддаються на полі "на всі сто", що намагаються своєї грою "завести" інших партнерів, лідерів, що ставлять футбол понад все у своєму житті.

Один із таких – Микола Жовтюк, екс-гравець львівських "Карпат", а нині – лідер захисту "Буковини", якого в один голос відмічають як вболівальники, так і керівництво "жовто-чорних". Із ним – наше ексклюзивне інтерв’ю перед нелегким виїздом чернівчан до Києва на "побачення" із "Динамо-2".

- По-перше, скажи, які враження в тебе і в інших "буковинців" після поєдинку із кіровоградською "Зіркою"? Які настрої панують у команді?

Настрій після цієї гри, звичайно, не дуже добрий. Дуже прикро, що програли. Програвати вдома із таким рахунком – це завжди болісний укол, так би мовити. Тим паче, що вже вкотре розчаровуємо на своєму полі своїх уболівальників.

- Як настрій у хлопців до тренувань перед матчами із найближчими суперниками? Що планується, які задуми?

- Звичайно, в кожному наступному матчі будемо битися, старатися грати у якісний футбол. Кожному із нас потрібно виходити на поле і доводити свою профпридатність проти будь-якого суперника. Настроєні рішуче.

- Багато хто із глядачів на трибунах стадіону під час матчу із "Зіркою" помітив, що не всі гравці "Буковини" грають у повну силу. Чи це так? І, якщо так, то із чим це пов’язано?

- Просто функціонально, напевно, не всі виявилися готовими грати у такому режимі, адже ми проводили в неділю третій матч за тиждень. Та ще й на рівні першої ліги. Тому у багатьох просто не вистачило сил не те що бігати, а й на поле виходити. Тим більше, що маємо травмованих. Вже на тренуваннях хлопці задихалися. Тут потрібно належне відновлення, щоби грати на певному рівні. А так всі, хто був на полі, віддавалися на повну, старалися, билися. Хто що міг, той те і робив.

- Багато хто відмічає тебе як одного із найактивніших, найкорисніших гравців "Буковини" на полі. Виходить, ти краще за інших готовий до сезону?

- Що тут сказати? Коли закінчуються сили, на перший план виходить самовіддача, воля до перемоги. Тому й виходить, що віддаюся в кожному матчі на повну, бо знаю, що ми є професіонали, які мають викладатися у кожній грі.

- Вчора "Буковина" пропустила чотири м’ячі, а могла й більше. Принаймні, помітно було, що у як мінімум двох випадках ти переривав небезпечні комбінації суперників. Як це тобі вдавалося, зважаючи на те, що команда у грі була в "розібраному" стані?

- Скоріше за все, просто знаходився в потрібному місці в потрібний час і допоміг команді уникнути більших неприємнощів. Як футболіст, я просто намагався робити свою справу на своїй позиції.

- Розкажи вболівальникам "Буковини", де тобі прийшлося пограти до Чернівців, як складалося твоє футбольне життя до переїзду в Чернівці?

- До переходу в "Буковину" я грав у складі львівських "Карпат", при чому як у основній команді, так і за молодіжку. Скільки саме сезонів – наразі не можу сказати, але за "Карпати" у Прем’єр-лізі я зіграв близько 9 матчів, а на молодіжну першість – більше тридцяти поєдинків.

- Чи відчувається різниця між процесом тренування у "Карпатах" і в "Буковині"?

- Сам процес тренування навряд чи суттєво різниться, але в чому різниця й відчувається, то це – в можливостях і в фінансуванні. Там, де є відповідні кошти, все по іншому. І є, дуже є з чим порівнювати. У Львові все на значно вищому рівні, в тому числі й умови відновлення. Там і вітамінізація, і масажі, й сауни, тому належно відновитися можна без проблем.

- Хто тебе запросив у Чернівці і як ти з’явився в "Буковині"?

- Ми мали двохсторінку, а потім і контрольну гру з "Буковиною". Тоді "Буковина" приїхала до Львова, а в нашій команді на той час шість-сім чоловік виставили на трансфер. Юрій Гій побачив мою гру і гру одного з моїх партнерів, Подоляка, і запросив нас до свого колективу.

- В міжсезоння в тебе не було ніяких пропозицій щодо переходів в інші команди?

- Була одна пропозиція, але я все ж таки вирішив зупинитися на Чернівцях, оскільки саме місто мені дуже подобається і чимось нагадує мій рідний Львів. Місто, атмосфера, колектив, тренер – все це в сукупності й допомогло мені зробити вибір і дало поштовх для того, щоби я прийняв таке рішення.

- Які в тебе плани на найближче майбутнє? Що ти плануєш у своїй кар’єрі футболіста? Чи які твої мрії у футболі? Багато хто, наприклад, хоче зіграти у Прем’єр-лізі, а в тебе такий досвід вже є...

- Особисто мені дуже хочеться пограти в єврокубках, попасти в команду, яка ставить собі такі цілі і вирости в ній як футболіст.

- Як ти вважаєш, як гратиме "Буковина" далі? Чи вдасться вибратися із функціональної та психологічної ям?

- Найгірше – це психологічна яма, адже із функціональної можна з часом вибратися. Потрібні розмови, спілкування із психологами. Впевнений, що все в нас попереду, в нас молодий колектив, тим більше, що вже дозаявлено кілька нових гравців. Вірю, що вони нам допоможуть і все врешті решт буде добре. Виберемся.

- Може, маєш якісь побажання до вболівальників "Буковини"?

- Так. Хочу подякувати тим уболівальникам, які в такий скрутний для нас час ходять на стадіон і підтримують нас. Всі мають розуміти, що ми граємо саме для вболівальників, хочемо кожного матчу показувати якісну гру. І тому хочеться, щоби більше людей приходило на наші ігри, допомагало нам морально.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: