Мирон Маркевич пропонує 12 команд і три кола

08 квітня 09:18
Переглядів: 1414
маркевич

Після закінчення футбольного чемпіонату України 2012/13 зі змагань знявся криворізький "Кривбас". Під час нинішнього — київський "Арсенал". Влітку ми можемо втратити дві кримські елітні команди.

Експерти відповідають на наші запитання: скільки команд мають грати у сезоні 2014/15 і за якою схемою проводити турнір?

Віктор ГРАЧОВ, 57 років, колишній форвард донецького "Шахтаря":

— Є два варіанти. Перший — 10 команд грають у чотири кола. Однак тоді виникає запитання: що робити з тими клубами, які за підсумками цього сезону не вилетять із прем'єр-ліги, й тими, що виграють турнір у першій лізі? Якщо президент "Динамо" Ігор Суркіс, який запропонував цей варіант, знає, що можуть припинити існування ще кілька клубів, то це одне. Якщо ж їх викинуть всупереч спортивному принципу — інше. З досвіду чемпіонату Донецької області знаю, що змагання в чотири кола — нецікаві. Суперники набридають один одному, втрачається глядацький інтерес. Додайте сюди ще й матчі на Кубок. Якщо ж у чотири кола гратимуть 12 команд — це буде 44 матчі чемпіонату. 14 команд у два кола — теж не годиться, бо чемпіонат триватиме лише п'ять місяців. Вихід бачу такий: за підсумками цього сезону вважати, що вибули з елітного дивізіону два кримські клуби. Тимчасово знизити фінансові вимоги для новачків. Доповнити прем'єр-лігу двома найкращими клубами з першої ліги й серед решти трьох-чотирьох більш-менш стабільних у фінансовому плані команд провести додатковий турнір, у якому розіграти ще одну путівку. Чемпіонат 2014/15 починати 16 ­командами.

Мирон МАРКЕВИЧ, 63 роки, колишній тренер харківського "Металіста":

– 16 команд — ідеальна цифра, але не для наступного сезону. Добрати необхідну кількість із першої ліги вважаю безперспективним варіантом. Ніхто не дасть фінансових гарантій. Зараз у першій лізі лідирує донецький "Олімпік". У кращому випадку, на його матчі ходитимуть так, як на місцевий "Металург" — кілька тисяч. Розмови про футбольний бум у нефутбольних містах ними й залишаться. Одна річ прийти, як у Черкасах, на одну кубкову гру, а інша — ходити на ігри стабільно. Мій варіант — 12 команд мають грати в три кола. Фахівцям уже зараз треба думати над різноманітними технічними деталями такого чемпіонату. За кілька років маємо повернутися до повноцінного чемпіонату з 16 учасниками.

Олександр ЗАВАРОВ, 53 роки, тренер збірної України:

— Найбільше моє бажання — щоб усе заспокоїлося і ми грали повноцінний чемпіонат із 16 клубами. Треба дочекатися закінчення цього футбольного сезону й сідати за стіл переговорів із претендентами. Мені б хотілося, щоб із першої ліги прийшли фінансово стабільні клуби, які потім не знімалися б і не ганьбилися на всю Європу. Щодо чемпіонату з 12 учасниками і матчами в три кола маю певні сумніви. Свого часу в Швейцарії грали в три кола. Команда "Віль", якою я керував, двічі їздила до Базеля, а "Тун" натомість двічі приймала вдома. І ніхто не ображався. У нас таке неможливо. Якщо "Динамо" двічі прийматиме "Шахтар" у Києві й лише раз поїде до Донецька — будуть образи. Якщо "Металіст" двічі поїде до Дніпропетровська — теж. І навпаки. Треба шукати варіант із парною кількістю матчів суперників. Улітку треба вибирати — 10 чи 16 клубів.

Олег ФЕДОРЧУК, 48 років, колишній тренер сімферопольської "Таврії":

— Лише 16 команд. Усіх, хто каже про скорочення прем'єр-ліги, вважаю російськими провокаторами. Для росту майстерності команди повинні зіграти певну кількість матчів. З урахуванням кубкових — щонайменше 40 ігор. Виходячи з кількості населення України, території — лише 16 команд. Ще краще, аби їх було 18. Розмови про фінансову кризу — від лукавого. У середині 1990-х жодна наша команда не їздила на збори в Туреччину. А зараз це можуть дозволити собі навіть клуби першої ліги. Плюс — з'явиться додатковий стимул для молодих гравців. Якби не криза початку й середини 1990-х, хтозна, можливо, молоді тоді Шевченко, Ващук, Ребров, Шовковський так і не отримали б шансу зіграти на високому рівні. Бо їхні місця посідали б легіонери. В Голландії елітна ліга має 18 команд. На стабільно високому рівні грають від сили шість. Решта пропускають по 10 голів. І ніхто не кричить про низький рівень. В Іспанії, Англії грають по 20 команд. У Росії зник ФК "Москва" потім — "Сатурн". Там же щороку зникають команди в першій лізі. Але ніхто не кричить про скорочення. Не забуваймо, що кожна нова команда — стимул для розвитку футболу в регіоні.

За якою схемою грають у Європі

Італія, Іспанія, Англія — 20 команд у два кола.

Німеччина — 18 команд у два кола.

Росія — 16 команд у два кола.

Австрія, Швейцарія, Хорватія — 10 команд у чотири кола.

Молдова — 12 команд у три кола.

Білорусь, Казахстан, Грузія — 12 команд у два етапи. Перший — у два кола. Другий — спортсмени розбиваються на дві групи по шість команд. Кожна група грає ще в два кола. Очки після першого етапу зберігаються.

Шотландія — 12 команд у два етапи. Перший — у три кола. Другий — спортсмени розбиваються на дві групи по шість команд. Кожна група грає ще в два кола. Очки після першого етапу зберігаються.

Болгарія — 14 команд у два етапи. Перший — у два кола. Другий — спортсмени розбиваються на дві групи по сім команд. Кожна група грає ще в два кола. Очки після першого етапу зберігаються.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: