Мирон Маркевич: "Це вже буде не футбол"

09 березня 08:33
Переглядів: 157
маркевич
Авторитетний львівський тренер проаналізував ініціативи Марка ван Бастена з приводу змін правил

"Деякі ініціатив Марка ван Бастена я не підтримую, - сказав Мирон Маркевич, -- Зокрема,  дві його ідеї не мають права на життя. Не можна скасовувати правило оф-сайду. Бо тоді форварди перестануть бігати. Вони займуть позицію біля чужого штрафного майданчику і чекатимуть пасу. А це вже буде не футбол, а інший вид спорту. Так само не сприймаю намір вилучати гравця після п"ятого фолу. Віддамо це правило баскетболу, адже у футболі зовсім інше трактування порушення
правила. В Англії чи Італії арбітри не звертають уваги на такі фоли, які помічають українські судді. Інші ідеї Марка ван Бастена цікаві та інформативні".

Нагадаємо, що генеральний директор ФІФА з технічного розвитку Марко Ван Бастен оприлюднив потенційні зміни правил та регламенту у футболі. Зокрема, серію післяматчевих пенальті пропонують замінити на аналог хокейних буллітів -- атакувальний гравець стартуватиме із відстані 25 метрів до воріт і матиме вісім секунд доля того, щоб засмутити голкіпера. Також Ван Бастен висуває ідею змінити або взагалі відмінити правило оф-сайду. Третя ініціатива -- за фол останньої надії карати жовтою карткою або тимчасовим вилученням на п"ять чи десять хвилин. Топ-менеджер ФІФА також воліє запровадити систему підрахунку фолів і вилучати футболістів після п"ятого порушення правила. Цю норму Ван Бастен запозичує у баскетболу. А от у регбі хочуть перейняти правило спілкування з арбітрами, де лише капітан команди має право розмовляти зі суддями. Також Марко ван Бастен пропонує збільшити число замін до п"яти в одному поєдинку. На думку топ-менеджера ФІФА, кількість матчів за сезон варто скоротити до 50.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: