Мирослав СТУПАР - про перспективи "Прикарпаття"

05 лютого 14:09
Переглядів: 392
Default Image

Мирослав СТУПАР, футбольний експерт «ГК», ділиться своїми думками стосовно можливого призначення на посаду головного тренера футбольного «Прикарпаття» Петра Кушлика та накреслює перспективи івано-франківського клубу щодо збереження прописки у Першій лізі.

Розпочну з того, що Петро Кушлик - спеціаліст знаний і має великий досвід на тренерській ниві. За час роботи, скажімо, з Віталієм Кварцяним він вивів луцьку «Волинь» у Вищу лігу. Згодом пішов у самостійне плавання: працював у Польщі, пізніше - в ужгородському «Закарпатті». Його здобутки дозволяють впевнено стверджувати, що він досягне результату і в івано-франківському «Прикарпатті». Важливий і той момент, що, окрім знань, кожен футбольний наставник повинен мати ще й харизму. А вона у Петра Івановича якраз є. Але багато залежить від того, що зараз отримає Кушлик - йдеться про кадровий потенціал, з яким треба буде домагатися, як мінімум, збереження прописки у Першій лізі. Наразі розрив від рятівного, чотирнадцятого, місця досить вагомий - 11 очок. А до завершення першості залишається ні багато ні мало - 11 матчів. Тож буде дуже важко, хоч теоретично можливо подолати цей розрив.

Новий наставник «Прикарпаття», мабуть, буде кидати у бій тих гравців, які є в обоймі клубу. Але для очкового багажу, який необхідно набирати, сьогоднішній склад аж ніяк не задовольнить ні Петра Кушлика, ні самих вболівальників. Безумовно, вже зараз потрібно шукати нових виконавців, які б спромоглися на такий подвиг, як збереження місця у Першій лізі. Але тут все залежить від того, наскільки івано-франківський клуб зможе бути фінансово активним на зимовому трансферному ринку. Незважаючи на те, що минулого року справа з фінансуванням «Прикарпаття» приватними структурами так і не зрушила з місця, вже зараз ця, так би мовити, співпраця зафіксована в документах. І це дає певну надію, що все буде гаразд. Але ми розуміємо, що дуже багато залежить від того, наскільки спроможний Ігор Коломойський утримувати не тільки три клуби Прем'єр-ліги, але й дві команди Першої ліги. Спрогнозувати це досить складно.

Потрібно розуміти й те, що перспектива «Прикарпаття» залежить не тільки від приходу на тренерський місток Петра Кушлика, але і від того, яка у нього буде команда однодумців, тобто тих людей, які йому будуть допомагати у клубі. На сьогодні наша самобутня команда не має ні відповідної інфраструктури, ні транспорту, ні медичного чи наукового забезпечення. Це все вимагає створення та впровадження, адже без цього не може існувати жоден клуб. Якщо «Прикарпаття» матиме у майбутньому такий комплекс, це буде сприяти досягненню відповідних результатів.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: