На Івано-Франківщині розпочався чемпіонат світу з футболу серед команд української діаспори

27 червня 15:00
Переглядів: 191
футбол

Вшосте в Україні та вперше на Івано-Франківщині за підтримки Національного олімпійського комітету, Комісії НОК по роботі з діаспорою відбувається чемпіонату світу з футболу серед українських діаспорних команд.

25 червня на стадіоні селища Богородчани відбулося урочисте відкриття чемпіонату. Богородчанців і гостей з Молдови, Білорусі, Іспанії, Польщі, Румунії, Ізраїлю, Естонії, Латвії, Австрії та Німеччини вітали заступник голови облдержадміністрації Ярослав Паранюк, керівники Богородчанського і Надвірнянського районів, селища Богородчани і міста Надвірна, автор ідеї та співголова організаційного комітету чемпіонату, директор Міжнародного об’єднання українських громад «Четверта хвиля» Ігор Бокій, голова Івано-Франківського обласного відділення Національного олімпійського комітету Мирослав Карабін, голова обласної федерації футболу Тарас Клим, голова комісії культури Світового конгресу українців Анна Кисіль, начальник відділу культури і фізичного виховання Міністерства молоді та спорту України Олег Карась, начальник управління спорту ОДА Орест Оклієвич.

Як зазначив заступник голови ОДА Ярослав Паранюк, чемпіонат світу з футболу серед українських діаспорних команд – це більше, ніж спортивне свято, це ініціатива, яка у черговий раз доводить, що українці завжди залишаються патріотами рідної землі. «Відрадно, що цьогорічний чемпіонат світу з футболу серед діаспорних команд проходить в нашій області, а Богородчанщина та Надвірнянщина на декілька днів стануть місцем неймовірної атмосфери братерства та єднання українців зі всього світу», - підкреслив Ярослав Паранюк.

В свою чергу, співголова оргкомітету чемпіонату Ігор Бокій наголосив, що чемпіонат – це не спортивний, а гуманітарний проект. Завдяки йому зароджуються нові зв’язки і контакти, з’являються цікаві пропозиції, причому не тільки у галузі спорту. Крім цього, метою змагань є обмін досвідом роботи у сфері фізичної культури і спорту, підтримка молоді. Меценати з-за кордону цього разу для юнацьких футбольних команд Коломийського, Богородчанського і Надвірнянського районів подарували комплекти спортивного одягу. Ігор Бокій також відзначив високий рівень організації чемпіонату на Івано-Франківщині, підтримку обласної державної адміністрації, керівників обох районів, селища Богородчани і міста Надвірна, що стосувалася проживання, харчування учасників чемпіонату, підготовки спортивних споруд, організації екскурсійної програми та ін.

Мирослав Карабін оголосив звернення до учасників та організаторів від головного олімпійця країни Сергія Бубки: «Цей престижний турнір, який щороку збирає добрих друзів-любителів спорту з різних куточків світу, завжди проходить під гаслом миру. Це невипадково, адже саме спорт – є послом миру та дружби, який має велику об’єднуючу силу. Цього разу чемпіонат проходить на мальовничій Івано-Франківщині – чудовому спортивному краї. Переконаний, форум стане черговим кроком у збереженні життєвих цінностей, філософії спорту, дружніх відносин та вчергове підтвердить гостинність Івано-Франківщини та України загалом», - йшлося у вітанні президен6та НОК.

Своє переконання, що спорт є одним із вагомих чинників, який об’єднує і зближує українців по всьому світу, висловив і гість свята, український співак, поет та композитор Анатолій Матвієнко. Для чемпіонату з футболу серед діаспорних команд він спеціально написав гімн, який має назву «Український мундіаль». Під час урочистого відкриття турніру у Богородчанах відбулася прем’єра цієї пісні.

По завершенні урочистостей розпочалися відбіркові ігри в групах. 

Зазначимо, участь у чемпіонаті беруть вісім команд. Загалом кількість прибулих членів делегацій становить понад 160 чоловік. Усі футболісти – спортсмени-аматори. Вони є вихідцями з України і в той же час – громадянами країн, які представляють, або є власниками робочих, студентських, гостьових віз.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: