На Кубку Львова зі спортивного туризму поєднали класичні та екзотичні види програми

18 вересня 16:30
Переглядів: 163
Водний туризм

У Львові вперше провели Відкритий Кубок міста зі спортивного туризму. Тут поєднали класичні дисципліни (веслувальний слалом, скелелазіння) зі спортивною екзотикою (кануполо). Такий мікс привабив 15 команд з України та Латвії.

Організатор змагань Тарас Білошицький каже: «Попри те, що я майстер спорту, вважаю, що той спортивний туризм, який зараз є – це алкотреш. От відверто. І молоді це не цікаво. Тому треба робити щось нове. Те, що подобається молодим людям».

Одна із найефектніших частин змагальної програми ‒ кануполо. Це молодий вид спорту, який поєднує елементи поло, гандболу і слалому. Грають командами по п’ятеро умільців. Мета ‒ забити м’яча у ворота, підвішені над водою. Бити по круглому можна і руками, і веслами. А ще це заняття вчить майстерно триматися на воді.

Учасник змагань Михайло Лютий зізнається: «Ми вчилися вставати з кіля, але не довчилися до кінця. Бо в нас є деякі ліниві учасники. Ми пробували: щось вийшло, щось ні. Але впевнений у наших силах на 100 відсотків!».

Грають у кануполо у спеціальних масках, схожих на регбійні. Адже тут штовхати можна не лише м’яча, а й суперників. Спортсмен із Литви Лукаш Стаховскі зазначає: «Гра дуже красива, динамічна. Ти маєш бути сильним, думати швидко».

Згодом міряються силами у класичній дисципліні ‒ веслувальному слаломі. Атлети мають пройти дюжину воріт, не зачепивши віхи тілом чи спорядженнями. Інакше можна вхопити 30 секунд штрафу.

Слаломіст Віктор Лютий говорить: «Люди, які тільки прийшли і не вміють ставати з кіля, відразу впадають в паніку. Кажуть: ні, нам того не треба. Але тренер за нами дивитися, допомагає. Тому боятися не треба. Потрібно старатися, бо з першого разу нікому нічого не вдається».

Неподалік від озера, де відбуваються змагання, спортсменам готують вечерю. Яна Дзвонковська, яка куховарить, розповідає: «В нас на вечерю буде м’ясне рагу: і ситно, і тепло, щоб учасники відновили сили».

Наступного року мають намір розширити географію і збільшити кількість учасників.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: