На Львівщині успішно завершився чемпіонат світу з авіамодельного спорту

31 липня 16:36
Переглядів: 281
авіамодельн

Упродовж 23-29 липня 2017 року Україна вперше в історії приймала Чемпіонат світу з авіамодельного спорту (радіокеровані метальні моделі планерів F3K). Ці представницькі світові змагання відбулися на спеціально підготовленому полі поблизу села Великий Дорошів Жовківського району Львівської області під егідою Міністерства молоді та спорту України, федерації автомодельного спорту України за активного сприяння управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації, Жовківської райдержадміністрації.

Ці представницькі світові змагання відбулися завдяки успішному проведенню в Україні багатьох міжнародних змагань з радіокерованих моделей планерів, а також враховуючи перемоги пілотів української збірної команди на чемпіонатах світу минулих років. Врешті Україна отримала визначальне рішення – проведення Чемпіонату світу з авіамодельного спорту 2017 року на Львівщині.

Помірятись силами на Львівщину прибули 113 спортсмени з 33 країн світу: Аргентини, Австралії, Австрії, Бельгії, Бразилії, Канади, Китайської Народної Республіки, Хорватії, Чехії, Данії, Фінляндії, Франція, Німеччини, Ізраїлю, Італії, Японії, Латвії, Литви, Нідерландів, Нової Зеландії, Норвегії, Польщі, Румунії, Сінгапуру, Словаччини, Південної Африки, Швеції, Швейцарії, Туреччини, Великої Британії, Сполучених Штатів Америки та України.

Збірна команди України виступала у  складі 6 спортсменів: 3 дорослих («senior») та 3 юніорів «junior».

Доросла команда («senior») (менеджер дорослої команди – Рюмшин Віталій)

 

 

   

Буцерога Ігор

м. Харків,

МС (майстер спорту),

Віце-Чемпіон Світу 2013 р

Синєлиций Олександр

м. Полтава,

МСМК (майстер Спорту Міжнародного класу), переможець багатьох міжнародних змагань

Пітельгузов Антон

м. Бровари, Київська обл., КМС (кандидат в майстри спорту),

фіналіст Чемпіонату Світу 2015 р.

Юніорська команда «junior» (менеджер юніорів: Помогаєв Сергій)

 

 

 

 

Шолом Нікіта

м. Чернігів, діючий Чемпіон Світу серед юніорів у класі радіокерованих моделей F3J, 17 років

Помогаєв Олександр

м. Київ, бронзовий призер Чемпіонату Світу 2015 р, 18 років

Дашко Іван

м. Київ, бронзовий призер Чемпіонату Світу 2015 р, 18 років


Чемпіонат світу проходив паралельно для 2 вікових груп: юніори (junior) – до 18 років та дорослі (senior) – від 18 і старше. У віковій групі «senior» змагались 90 спортсменів, в «junior» – 23.

У 5-ти денний марафон 20 відбіркових турів, який тривав з 24 по 28 липня, автомоделісти з усього світу змагалися з 11 вправ:

 • «A» - Last 5:00 in 7:00
 •  «B» - Last 2 x 4:00
 • «C» - All up 5 x 3:00
 •  «D» - Ladder +15 sec
 •  «I» - Best 3 x 200s
 • «F» - Best 3 of 6
 • «G» - Best 5 x 2:00
 • «H» - 1:00, 2:00, 3:00, 4:00
 •  «J» - Last 3 x 3:00
 • «K» - Big Ladder
 • «E» - Poker

Кожна з яких має свої правила. До прикладу, цікавою у є вправа «E» - Poker. Перед тим як злетіти спортсмен заявляє тривалість польоту, яку планує виконати. У залік йде лише виконаний час. Метою цієї вправи є заявити максимальний час 9:99 хв. та злітати його з першої спроби.

Середня вага планера у змаганнях цього класі становить 200 грам, а розмах крил не повинен перевищувати 150 см. Планер зроблений за сучасними технологіями з надзвичайно-легких композитних матеріалів . основний складник – це вуглепластик.

В командному заліку, за підсумками 20 турів юнацька збірна виборола 2 командне місце, а доросла – 5.

Кульмінацією Чемпіонату стали фінальні змаганнях, які відбулися 29 липня. У фінал ввійшли 12 дорослих спортсменів, серед яких українці Ігор Буцерога та Олександр Синелиций та 8 юніорів Нікіта Шолом, які змагалися у 5 вправах. В запеклій боротьбі за звання «Чемпіона Світу – 2017» місця розподілились таким  чином:

У класі «senior»:

 1. Вінцент Марлійн (Нідерланди)
 2. 2.      Ігор Буцерога (Україна)
 3. Мілан Гавелка (Республіка Чехія)

Олександр Синелиций – 8м.

Антон Пітельгузов – 44 м

 

У класі «junior»:

 1. Тіан Ван Роойен (Південно-Африканська Республіка)
 2. Аугіс Браціунас (Литва)
 3. Нір Лінденбау (Ізраїль)

Нікіта Шолом – 5 м.

Олександр Помогаєв – 12 м.

Іван Дашко– 18 м.

Відзначимо, що Жовківська райдержадміністрація організувала виїзд вихованців Жовківського районного дитячого центру оздоровлення, відпочинку та туризму «Росинка» для ознайомлення та пізнанням світового спортивного заходу, який відбувається на Львівщині. У складі групи були діти із Луганської області, м. Києва та діти Жовківського району, які перебувають на оздоровленні в таборі. Діти мали змогу спостерігати за польотами планерів та зробити фото на згадку із спортсменами.

Окрім високих спортивних результатів не менш приємним є той факт, що цьогорічний Чемпіонат світу з авіамодельного спорту 2017 року, який проведений на Львівщині має всі шанси отримати статус найкращого чемпіонату світу у класі радіокерованих метальних моделей планерів F3K.

Довідково.

 Авіамодельний спорт технічний вид спорту, де учасники змагаються в конструюванні і виготовленні моделей літальних апаратів (планерів, літаків, вертольотів та іншого), і в управлінні ними в польотах на швидкість, дальність, тривалість польоту і на вищий пілотаж. У змаганнях беруть участь як дорослі спортсмени, так і спортсмени-юніори.

Метальний радіокерований планер F3K – це високотехнологічний витвір мистецтва, що виготовлений з сучасних композитних матеріалів, зокрема надміцного ультратонкого вуглецевого полотна. Модель планеру характеризується високими аеродинамічними властивостями, підвищеною міцністю та малою вагою.

При вильоті з руки під час старту, швидкість моделі досягає 180 км/год. Навантаження на планер в цей момент досягає до 20 G.  Для порівняння, тренований пілот винищувача може витримати до 10 G.

Згідно правил Міжнародної Авіаційної Федерації FAI розмах крила планеру не має перевищувати 1500 мм, вага планеру до 600 грам. Сучасні моделі мають вагу від 190 грам. Спортсмени підбирають вагу баласту в залежності від швидкості вітру та стратегічного задуму.

Модель планеру не має двигуна, керування здійснюється за допомогою управляючих поверхонь: елерони, руль висоти та руль повороту.

Змагання з радіокерованих метальних моделей планерів (F3K) являються найбільш видовищними серед усіх класів планерів,бо поєднують атлетичні дані спортсменів, їх здібності в керуванні моделлю та «читання» погодних умов. Польоти моделі відбуваються на досить невеликій відстані від зони старту, що дозволяє спостерігати за усіма тактичними хитрощами пілотів

 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: