На Тернопільщині відбулись змагання з пішохідного та водного туризму

13 травня 14:00
Переглядів: 335
водний туризм

46-тий Чемпіонат області зі спортивного туризму серед юнаків з виду «пішохідний туризм» за програмою ХХ Спортивних ігор школярів Тернопільщини 2016 року та ІІ-й Чемпіонат Тернопільщини 2016 року серед юнаків зі спортивного туризму з виду «водний туризм» провели на Тернопіллі в рамках Всеукраїнських масових спортивних заходів «Спорт для всіх в парках і скверах». Відбувались змагання в Тернопільському районі – в урочищі Смолянка на околиці села Застав’є та на річці Гнізна і були присвячені галицькому українському політику, публіцисту, історику В’ячеславу Будзиновському.

На юних туристів чекали три дні змагального темпу, що загострювали бойовий дух і додавали наснаги. 6 травня, відразу після спільного відкриття двох чемпіонатів, учасникам довелося одягати страхувальні системи та муфтувати карабіни, збирати розкладні човни (байдарки) і катамарани щоб поборотися на «смузі перешкод, особистій», (пішохідного чемпіонату) та дистанції «спринт» (водного чемпіонату).

Найкращі результати на пішохідній дистанції продемонстрували: серед юнаків Скальський Юрій (м. Почаїв Кременецького району, І місце); Клачинський Олег (с.Великі Бірки Тернопільського району, ІІ місце); Хавалко В’ячеслав (Козівський район, ІІІ місце); серед дівчат Гончар Анастасія (с.Великі Бірки Тернопільського району, І місце); Калабай Анастасія (м.Тернопіль, ІІ місце); Семеляк Олександра (м.Тернопіль, ІІІ місце). Найкращий загальнокомандний результат показала команда міста Тернополя, а ІІ і ІІІ місця здобули, відповідно, команди Кременецького і Тернопільського районів.

На водній дистанції «спринт» місця розподілилися у наступному порядку: у класі суден «байдарки» І місце виборола команда Бучацького району, друге і третє – у Збаразького району і міста Тернополя, відповідно; у класі суден «катамаран (двійка)» І місце виборола команда Збаразького району, а місто Тернопіль та Заліщицький район розділили ІІ і ІІІ місця.

Наступного дня на короткій дистанції «смуга-перешкод» (пішохідного чемпіонату) учасники виступали командами, відповідно до району, який представляли. Приємно втішили представники міста Тернополя, які показали найкращий результат. На другому місці в турнірній таблиці опинилася команда Теребовлянського районного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді смт. Микулинці, на третьому – міста Почаєва Кременецького району.

У цей час учасники водного чемпіонату демонстрували свою вмілість на дистанції «слалом», долаючи напористу течію річки Гнізна, маневруючи між штучно створеними воротами. Найкращі результати такі: у класі суден «байдарки» І місце виборола команда Бучацького району, відповідно, ІІ і ІІІ місця здобули команди Збаразького і міста Тернополя;

у класі суден «катамарани» (двійка) І місце у Збаразького району, відповідно ІІ і ІІІ місця здобули команди Монастириського і Бучацького районів.

Відновивши сили, на туристів-спортсменів чекав ще один змагальний день, бо попереду учасників пішохідного чемпіонату була довга командна дистанція «крос-похід» із масовим стартом. З переможною радістю фінішну стрічку першою перетнула команда міста Почаєва Кременецького району, а замкнули першу трійку місто Тернопіль і Зборівський район.

Учасники Чемпіонату з водного туризму показували свої вміння на дистанції «рятувальні роботи» у класі суден катамаран (четвірка). Найкращий результат продемонструвала команда Бучацького району, відповідно, ІІ і ІІІ місця у міста Тернополя та Збаразького району.

Окрім того, організатори змагань Тернопільський обласний комунальний центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді (директор Оксана Пшенична) подбали і про творчий розвиток та дозвілля учасників: відбувалися конкурс «юних топографів-геодезистів» і «кращий каякер».

Неділя – славне свято, День матері, не прошов непоміченим. Громада сіл Баворів і Застав’є зорганізували урочистості (концерт) ,на який запросили і туристів-спортсменів. Славна мить торжества, шани матерям створила урочистий настрій для учасників змагань.

День закриття – незначна прохолода і краплі дощу не затьмарили святковий настрій урочистої миті. Почесне звання переможців 46 Чемпіонату області зі спортивного туризму серед юнаків з виду пішохідний туризм за програмою «ХХ Спортивних ігор» здобула команда міста Тернополя (керівник-тренер Сергій Борщ). На другому місці команда міста Почаєва Кременецького району (керівник-тренер Юрій Бельков), а третє у команди Теребовлянського району (керівник-тренер Андрій Капуста).

Переможцями і призерами ІІ-го водного Чемпіонату серед юнаків стали команди: Збаразького району (керівник-тренер Ігор Попович), Бучацького району (керівник-тренер  Ірина Гуцул), м.Тернополя (керівник-тренер Катерина Білоус «Центр творчості дітей та юнацтва»).

Як повідомив головний суддя пішохідного Чемпіонату Роман Романишин, лише за умови наявності меценатів та відповідального ставлення установ-організаторів, яким і належить висловити особливу подяку, захід був проведений на високому рівні. Отож, особливу вдячність необхідно сказати директору Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Володимиру Ванджурі, голові Тернопільського обласного ФСТ «Колос» Георгію Гунтіку, директору Баворівської ЗОШ І-ІІІ ст. Миколі Костику, директору ТОВ «Галичина Ласунка» Мирославу Білику, голові Великогаївської сільської ради Тернопільського району Олегу Кохману, лісничому Микулинецького лісництва Богдану Косінському, заступнику начальника районної поліції, майору Анатолію Стельмащуку.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: