На вихідні Львів прийматиме міжнародний фестиваль старожитніх автомобілів "Леополіс Гран-Прі"

31 травня 11:45
Переглядів: 166
Авто

З 1 по 3 червня 2018 року Львівський центральний парк культури і відпочинку імені Б.Хмельницького перетвориться на відкритий музей автомобілів.

До Львова з’їдуться автовиробники, щоб показати історію своїх автомобілів, відбудуться перегони на знаменитій трасі «Львівський трикутник» (траса в межах міста, пролягає по вул. Вітовського, пл. І.Франка, вул. Стрийської, вул. Героїв Майдану), повідомляє прес-служба ЛОДА.

У програмі фестивалю –виставки-презентації ретро-автомобілів під відкритим небом, ретро-парад автомобілів центральними вулицями міста, змагання на дитячих автомобілях, покази спеціалізованих колекцій мод автомобільної тематики. Для учасників та гостей фестивалю відбудеться екскурсія центральною частиною міста Львова.

Цьогоріч у Міжнародному фестивалі класичних (старожитніх) автомобілів «Леополіс Гран Прі» візьмуть участь близько 200 екіпажів з України, Польщі, Литви, Австрії, Італії, США, Словаччини, Єстонії, Чехії. Україну представлятимуть автолюбителі Запорізької, Харківської, Дніпропетровської, Одеської, Київської, Івано-Франківської, Тернопільської та Львівської областей.Загалом на Фестивалі будуть представники з 48 автоклубів України та Європи. Найбільшою закордонною групою є група з 30 польських екіпажів

На «LeopolisGrandPrix-2018»буде представлений неймовірний ряд автомобілів американського виробника: CADILLAC CALAIS (1967), CADILLAC DE VILLE (1962), DODGE ROYAL (1956), Ford A Roadster (1929), BUICK ELECTRA 225 LIMITED (1972), Ford Farlane (1963), Ford Thunderbird (1955), Ford Granada (1976)

Будуть створені тематичні вулиці: «англійська», «радянська», «французька», «американська», «німецька», «італійська», «польська», «скандинавська», «японська» і «байкерська». Також заплановані «військовий квартал», «дитячий» проспект та вулиця «торгова». На кожній із вулиць відбуватимуться виставки автомобілів по країнах-виробниках, відповідний дизайн, музичний супровід, кулінарія цих країн світу та все це супроводжуватиметься чудовою музикою від львівських музичних гуртів Дико Brass, Ретровай, Олесь Целюх, Heavy Rain та Cover Jam.

Перший день фестивалю припадає на Міжнародний день захисту дітей, тому впродовж першого червня на сцені виступатимуть юні таланти з класу естрадно-вокального співу Львівської музичної школи №2, а розважати та повчати діток різноманітними квестами буде школа усного рахунку Соробан. Також спеціально буде облаштована дитяча зона, де відбуватимуться перегони на дитячих педальних автомобілях «Формула 001» (у 1930-их роках саме такі перегони відкривали Гран-Прі Львова).

Цього року вперше перегони на знаменитій трасі «Львівський трикутник»«Леополіс Гран-Прі»є занесені в календарний план фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України на 2018 рік, якІІ етап Кубку України для історичних транспортних засобів. До Львова завітає подвійний переможець Леополіс Гран-Прі Stanisław Popowicz на автомобілі Fiat 508 Sport (1938). Станіслав налаштований на перемогу. Цікаво, чи вдасться йому втретє записати своє ім’я на Кубку Фестивалю?62-річна учасниця з Польщі Katarzyna Kuligowska буде дивувати глядачів на своєму BMW DA3 Wartburg (1930).

 

Програма для відвідувачів фестивалю 2018

П’ятниця,1 червня

Парк культури та відпочинку імені Б.Хмельницького

14.00 відкриття виставки ретро автомобілів

14.00 – 17.00 зустріч учасників виставки та реєстрація учасників

14.00 – 17.00 дитяча музична програма класу естрадно-вокального співу Львівської музичної школи №2

14.00 – 18.00 технічний огляд автомобілів

14.00 – 19.00 дитячі квести від школи усного рахунку «Соробан»

22.00 закриття парку

Субота, 2червня

Парк культури та відпочинку імені Б.Хмельницького

10.00 відкриття виставки ретро автомобілів

13.00 – 17.00 конкурс Ретро Елеганції (презентації у стилі епохи випуску автомобілів)

18.00 – 19.00 виступ гурту Ретровай

19.00 – 20.00 виступ гурту Олесь Целюх

20.00 – 21.00 виступ гурту Heavy Rain

22.00 закриття парку

Неділя, 3червня

Парк культури та відпочинку імені Б.Хмельницькогота «Львівський Трикутник»

10.00 відкриття виставки ретро автомобілів

10.00 прес-конференція та інструктаж учасників

10.30 пробний заїзд

11.00 – 16.00 перегони трасою «Львівський трикутник»

15.00 – 16.00 виступ гурту Дико Brass

17.00 – 18.00 виступ гурту Cover Jam

18.00 – 18.30 нагородження переможців ІІ Етапу Кубку України для історичних транспортних засобів

18.30 – 19.00 парад учасників містом

21.00 закриття парку

За додатковою інформацією звертайтеся:

+38 (093) 20 32 955

Кулинич Дарія, координатор проекту

Leopolis.grand.prix.info@gmail.com

У зв’язку з проведенням змагань, 3 червня, будуть ускладнення в русі приватного транспорту та зміни в русі громадського транспорту з 9.00 до 16.00 вулицями «Львівського трикутника» (вул.Вітовського – вул.Стрийська – вул.Героїв Майдану).

 

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

LEOPOLIS GRAND PRIX або ВЕЛИКІ ПРИЗИ ЛЬВОВА- це кільцеві автомобільні перегони, що мали статус Гран-прі, які проводилися на вуличній трасі Львова. Етап був частиною міжнародної серії Гран-прі, попередника Формули-1. Траса була задумана 1927 році на два роки раніше, ніж у Монако, але перші змагання відбулися на рік пізніше у 1930 р.

Перші кільцеві перегони вулицями міста Львова стартували 8 вересня 1930 року, які через характерну форму траси (трикутник зі зрізаними кутами) отримали назву «Львівський трикутник». Траса пролягала вулицями Вітовського, площею І. Франка, Стрийською та Героїв Майдану. Ця траса без змін збереглася до сьогодні. Характерною її особливістю, у порівнянні з тогочасними європейськими (напр. Монте-Карло у Гран-Прі Монако), була наявність на значній частині траси трамвайної колії. Це понад 800 метрів

(вул. Вітовського і пл. Франка), що, разом з покриттям проїжджої частини базальтовою бруківкою і значними перепадами висот (8% по вул. Гвардійській) відносило її до найскладніших, за визнанням провідних тогочасних гонщиків, у Європі. Перегони організовано на зразок кільцевих перегонів міськими вулицями Гран-Прі Монако (Монте-Карло), які стартували вперше 1929 року, лише роком раніше. Львівські перегони, за відгуками глядачів і учасників, були найкращими автомобільними перегонами в історії України та Польщі.

Уже в червні 1931 року кільцеві перегони у Львові набули міжнародного статусу. А з 1932 року отримали назву і статус «Гран-Прі Львова». Тому на сьогодні в історію увійшов саме Гран-Прі Львова, а не країни.

«Великі Призи Львова» відтоді стали одними з найкращих гоночних трас тогочасної Європи.

У Гран-Прі Львова стартували зірки тогочасного автомобільного спорту з понад десяти країн Європи: Німеччини, Франції, Італії, Австрії, Чехії, Норвегії.

Після ІІ Світової Війни будь-яку інформацію про Гран-Прі Львова відправлено у забуття як спадок «старої доброї Європи», що не має жодного стосунку до історії СРСР.

В сучасній Україні перегони відновлено у статусі ретро.

Громадська організація авто-фан-клуб «ЗАЗ-Козак» з 2011 року взялася за відновлення історичної події. У програму фестивалю входять не тільки перегони, а й багато різноманітних акцій: виставки-презентації класичних автомобілів, ретро-парад центральними вулицями міста, покази спеціалізованих колекцій мод на автомобільну тематику.

2018року відзначаємо 86-у річницю з першого року проведення змагань з офіційним престижним статусом Гран-Прі (1932 рік). 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: