На Євро-2012 «синьо-жовті» у Львові не зіграють в тому числі й через «політику»?

06 жовтня 15:13
Переглядів: 858
Default Image

Виконавчий комітет УЄФА прийняв остаточне рішення щодо розподілу матчів Євро-2012 між містами Польщі й України.

Наші сусіди приймуть 15 матчів, у тому числі матч-відкриття чемпіонату. Україна прийме 16 матчів європейської футбольної першості - у тому числі фінал. Кожне з українських і польських міст-господарів Євро прийме по три матчі групового турніру. Чвертьфінальні матчі пройдуть у Варшаві, Гданську, Донецьку й Києві, півфінальні - у Варшаві й Донецьку. Фінальний матч відбудеться 1 липня 2012 року в Києві.

Виконком УЄФА вибирав міста для чвертьфіналів і півфіналів за рекомендаціями національних футбольних федерацій. І вибір Донецька й Києва є логічним, адже «Донбас Арену» і «Олімпійський» зможуть відвідати більше глядачів, ніж стадіон «Металіст» у Харкові й безіменну наразі футбольну арену у Львові. Натомість рішення про те, що матчі групового турніру збірна України гратиме тільки у двох містах (перша гра в Києві, потім дві в Донецьку), не видається правильним. І не тільки тому, що фактично Донецьк може прийняти і три, і навіть чотири (!) гри «синьо-жовтих» (якщо Україна вийде в чвертьфінал, то гратиме у Києві чи Донецьку, а півфінал у будь-якому випадку на «Донбас Арені»).

«У Донецьку побудований стадіон, що сьогодні заповнюється на 100 відсотків, - пояснив розподіл матчів збірної президент Федерації футболу України Григорій Суркіс. - Місто з точки зори інфраструктури та досвіду краще за інші міста відповідає. Це данина поваги з боку УЄФА, а не якісь хитрощі влади. До того ж, будемо відвертими - київський глядач не заповнює сьогодні стадіон. Так, «Динамо» грає зараз гірше, ніж раніше, але все одно це ненормально».

По-перше, який зв’язок між матчами «Динамо» в українському чемпіонаті й матчами збірної України на Євро-2012? Звичайно, на матчах національної команди на Євро «Олімпійський» був би забитий вщерть! (Він вміщуватиме, до речі, більше глядачів, ніж «Донбас Арена»). До того ж у Київ, розташований у центрі України, змогли б підтягнутися уболівальники з усіх регіонів держави... По-друге, чому б один із матчів групового турніру не зіграти у Львові? Який прекрасний шанс об’єднати таку велику й таку різну Україну! За «синьо-жовтих» по черзі вболівають Київ, Львів і Донецьк. «Схід, Центр і Захід разом» - і все за перемогу єдиної України... А меншу кількість місць на стадіоні львівські вболівальники легко компенсували б своїм умінням підтримати улюблену команду. До того ж Львів для збірної України - фартове місто. У Львові «синьо-жовті» ще жодного разу не програвали - як би важко не складалася гра. А в Донецьку, на жаль, збірна України ще ні разу не вигравала - навіть якщо суперник був помітно слабшим...

Ризикну припустити, Львову не дали матчів збірної у тому числі й через «політику». Мабуть, патріотичні львівські вболівальники не всім «нагорі» подобаються... От тільки хто заряджатиме наших футболістів на «Донбас Арені» багатотисячним виконанням гімну України? Хіба що роздадуть на трибунах текст і дадуть команду «співати»...
Аскольд ЄРЬОМІН, Високий Замок

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: